Pierwszy trening Polonii Warbud

Polonia Warbud Warszawa wznowiła treningi przed nowym sezonem. Klub znów zagra w Europie - otrzymał od FIBA zaproszenie do Europe Champions Cup
Wczoraj pierwszy raz przed nowym sezonem spotkali się koszykarze i trenerzy Polonii Warbud Warszawa. W hali AWF lekki trening odbyło 11 zawodników. - Chodziło o to, żeby się poruszać, mieć pierwszy kontakt z piłką - relacjonował przebieg zajęć trener Jarosław Zyskowski. - Oprócz ćwiczeń indywidualnych zagraliśmy w piłkę nożną. Zawodnicy ostatnio obejrzeli sporo meczów, w ich grze po mistrzostwach świata widać spore postępy.

Drużynie przedstawiono nowych kolegów: Michała Hlebowickiego, Krzysztofa Dryję i Romana Prawicę. - Z różnych względów nie byli w zeszłym sezonie zbytnio eksploatowani - mówił Zyskowski. - Liczymy, że będą poważnymi wzmocnieniami.

Wśród polonistów nie było obcokrajowców. Walter Jeklin, który po zakończeniu rozgrywek w Polsce występował w Portugalii jeszcze wypoczywa. John Taylor i James Havrilla mają pojawić się w Warszawie w niedzielę. Skład uzupełnili juniorzy, grający na co dzień w drugiej drużynie - Łukasz Pacocha, Rafał Mudant i Rafał Marchelewicz. W poniedziałek Polonia, już w pełnym składzie wyrusza na pierwszy obóz treningowy do Szczyrku.

Dobre występy "Czarnych Koszul" w poprzedniej edycji NEBL, gdy udało się awansować do Final Four tych rozgrywek, zaowocowały zaproszeniem do FIBA Europe Champions Cup, powstałym z połączenia Pucharów Koracza i Saporty. - Bardzo się cieszę, że zagramy w Europie - podkreślił trener Polonii. Zyskowski nie obawia się, że rozgrywki pucharowe będą kolidować z występami w lidze jak w ubiegłym sezonie, gdy udział w finale NEBL nałożył się na kluczowe mecze play off. - Nie będziemy jedynym zespołem w Pucharze (do Europe Champions Cup automatycznie awansowały Prokom Trefl Sopot, Anwil Włocławek i Stal Ostrów - red.) - zauważył szkoleniowiec. - Układając nowy terminarz ligowy władze PLK na pewno wezmą to pod uwagę.