Vive znów gromi Zagłębie i jest w półfinale

Vive Targi Kielce w efektownym stylu awansowało do półfinału mistrzostw Polski. Zespół Bogdana Wenty rozgromił na wyjeździe Zagłębie Lubin aż 42:29. Tydzień temu w Kielcach gospodarze wygrali jeszcze wyżej (45:27) i w rywalizacji do dwóch zwycięstw zwyciężyli 2:0.
Specjalny serwis Sport.pl o Vive Targi Kielce »

Goście od początku narzucili swoje warunki gry. Zaczął od dwóch trafień bohater meczu w Kielcach - Mariusz Jurasik. Potem ostatni remis był 3:3 ale od tego momentu kielczanie błyskawicznie odskoczyli - zdobyli cztery gole z rzędu. W 22. minucie po trafieniu Henrika Knudsena wygrywali już 15:8 i już było praktycznie po meczu. PO przerwie mistrzowie Polski wciąż dominowali i wygrali różnicą aż 13 goli! W półfinale kielczanie zmierzą się z lepszą ekipą z pary Warmią Anders Group Społem Olsztyn - Stal Mielec (po dwóch meczach jest remis 1:1, decydujący pojedynek w środę w Mielcu). Pierwsze spotkanie w Hali Legionów w piątek 29 kwietnia, rewanż - dzień później.