Sport.pl

F1. Beznadziejny Webber

W kwalifikacjach do GP Chin Mark Webber, kierowca Red Bulla sensacyjnie znalazł się poza pierwszą siedemnastką. To najgorszy występ Australijczyka w kwalifikacjach od GP Japonii w 2009 roku. Wtedy weteran F1 był 19. Zapraszamy do śledzenia relacji Zczuba i na żywo na Sport.pl z wyścigu o GP Chin w niedzielę o 9:00.
Tak relacjonowaliśmy na żywo kwalifikacje do GP Chin »

Gdy w pierwszej sesji kwalifikacyjnej Webber uzyskał czas 1:36:468, wydawało się, że uda mu się zakwalifikować do kolejnej części walki o pole position. Jednak tegoroczny debiutant w F1, Pastor Maldonado, rzutem na taśmę wyeliminował kierowcę Red Bulla.

To najgorszy występ Australijczyka w kwalifikacjach od dwóch lat, ostatni raz tak słaby wynik kierowca Red Bulla zanotował dwa lata temu przed GP Japonii. Był wówczas 19.

Australijczyk, który w zeszłym sezonie F1 zajął 3. miejsce, w sobotę na torze w Szanghaju nie używał systemu KERS i jako jeden z niewielu kierowców jechał na twardych oponach.

Kwalifikacje wygrał Sebastian Vettel, kolega Webbera z teamu Red Bulla. Młody Niemiec jako jedyny z kierowców zszedł poniżej 1:34 (1:33.706). Drugi Jenson Button stracił do niego prawie sekundę (1:34.421). Trzeci był Lewis Hamilton (1:34.463).

Duże problemy Lotus - Renault