Sport.pl

F1. HRT wciąż niegotowe, kierowcy nie wyjechali na testy

Mechanicy teamu Hispania Racing pracowali całą noc, by przygotować bolidy do startu w testach przed pierwszym w sezonie Grand Prix Australii. Nie zdążyli. Narain Karthikeyan i Vitantonio Liuzzi zostali w garażu.
Co działo się na pierwszym treningu?  »

Mechanicy zespołu zostali znalezieni na terenie toru Albert Park - oświadczyła w piątek FIA. Oznacza to, że już na początku sezonu złamali nowo wprowadzony przepis, że mechanicy nie mają dostępu do bolidów na sześć godzin przed piątkowymi i sobotnimi testami.

Przepis ma na celu ograniczenie nocnych modyfikacji w pojazdach, jednak każda drużyna może cztery razy odstąpić od podporządkowania się tej zasadzie. HRT wykorzystał pierwszy ze swoich wyjątków już teraz.

- To był pierwszy z czterech indywidualnych wyjątków dla zespołu HRT w sezonie 2011, więc nie podejmujemy żadnych działań - ogłosiła FIA.

Hiszpański zespół przywiózł do Australii zupełnie nowe bolidy, nie testowane na przedsezonowych jazdach w Barcelonie. Podczas gdy inni kierowcy testowali bolidy na torze w Albert Park, mechanicy HRT wciąż dokonywali poprawek. Powtórzyła się więc sytuacja sprzed roku, gdy przed pierwszym GP sezonu w Bahrajnie Hispania także opuściła większość piątkowych testów z przyczyn technicznych.

Jak przyznał na czwartkowej konferencji prasowej Karthikeyan, zespół toczy bitwę by zakwalifikować się do niedzielnego wyścigu.Więcej o: