Piłka ręczna. Tkaczyk wodzem "Lwów" w polskim meczu w Bundeslidze

Grzegorz Tkaczyk w formie, do gry po kontuzji wrócił Sławomir Szmal. Obaj byli najważniejszymi postaciami Rhein-Neckar Löwen w polskim spotkaniu na szczycie Bundesligi z Füchse Berlin Bartłomieja Jaszki i Michała Kubisztala.

To wyżej dotąd notowani goście lepiej radzili sobie w pierwszej odsłonie ligowego pojedynku (przełożonego ze względu na weekendowy mecz Rhein-Neckar Löwen w Lidze Mistrzów - grają w Chorwacji z Croatią Osiguranje Zagrzeb). Prowadzone przez Michała Kubisztala "Lisy" m.in. dzięki jego trafieniom od stanu 10:10 zdobyły cztery bramki z rzędu. Dobry okres gry Kubisztala zbiegł się ze słabszym w ekipie miejscowych Karola Bieleckiego. Reprezentant Polski został zmieniony przez innego kadrowicza Bogdana Wenty Grzegorza Tkaczyka. A do tego do bramki Lwów po miesięcznej przerwie w 17 min. wszedł też Sławomir Szmal (wyróżniony potem za występ obok Norwega Bjarte Myrhola i Islandczyka Olafura Stefanssona przez oficjalną stronę klubu). To połączenie dało efekt jeszcze przed przerwą - dwie bramki Tkaczyka i dwie najlepszego strzelca RNL Uwe Gensheimera zaowocowały remisem do szatni. Lwy zaczęły zyskiwać przewagę po 10 minutach drugiej odsłony. W 40. min. było 23:21 (znów trafił Tkaczyk i Patrick Groetzki), a po niewiele ponad trzech kwadransach 26:22 (znów Tkaczyk i Myrhol). Tę czterobramkową przewagę gospodarze mieli aż do 55 minuty (30:26; pilnowała jej dobra obrona i dobrze interweniujący Szmal). W końcówce Füchse dzięki trzem bramkom Polaków - Kubisztala i Jaszki bardzo się zbliżyło (32:31 w 59 min.). Znów jednak przypomniał o sobie Tkaczyk - po jego przechwycie rozstrzygającego gola zdobył Groetzki (33:31). Dzięki tej wygranej Lwy - kosztem Füchse Berlin - awansowały na trzecie miejsce w Bundeslidze. Mają tyle samo punktów co Lisy (po 39), ale lepszy bilans bezpośrednich gier (w pierwszym starciu w Berlinie było 28:28).

gad

Rhein-Neckar Löwen - Füchse Berlin 33:32 (16:16) Rhein-Neckar Löwen: Szmal, Fritz - Gensheimer 7 (5), Myrhol 7, Sigurdsson 6, Tkaczyk 5, Groetzki 3, Lund 2, Sesum 2, Bielecki 1, Cupić, Roggisch. Füchse: Heinevetter, Stochl - Kubisztal 7 (2), Richwien 7, Christophersen 4, Laen 4, Petersson 4, Jaszka 3, Nincević 2, Löffler 1, Bult, Spoljarić.