Mark Hughes kończy karierę

Trener reprezentacji Walii, Mark Hughes postanowił zakończyć piłkarską karierę, by skoncentrować się na doprowadzeniu piłkarzy swojej drużyny narodowej do finałów Euro 2004.
Do końca ubiegłego sezonu Hughes był związany kontraktem z Blackburn Rovers. 38-letni napastnik (były zawodnik) nie odnowił umowy.

- To nie była łatwa decyzja - powiedział były zawodnik Manchesteru United na łamach dziennika "Western Mail". W innym wywiadzie dla "South Wales Echo" Walijczyk przyznał, że wciąż miał propozycje gry w innych klubach, ale zrezygnował z nich po rozmowie z sekretarzem generalnym Walijskiego Związku Piłkarskiego.

Hughes najlepsze lata kariery spędził w Manchesterze United. Grał tu z przerwami w latach 1983-95. Rozegrał 345 meczów, strzelając 119 goli. Po jednym sezonie spędził też w Barcelonie i Bayernie Monachium. W latach 1995-98 był zawodnikiem Chelsea - potem tułał się po różnych klubach angielskiej Premier League (Southampton, Everton i Blackburn). Od trzech lat jest selekcjonerem reprezentacji Walii. W eliminacjach Euro 2004 jego drużyna zagra z Włochami, Finlandią, Jugosławią i Azerbejdżanem.