Wyniki weekendu 19-20 lutego

Sporty zimowe, liga NHL, piłka ręczna, rajdy, tenis - sprawdź wyniki weekendu.
BIEGI NARCIARSKIE

PŚ w biegach Drammen. Bieg na 10 km techniką klasyczną. 1. Marit Bjoergen (Norwegia) 27.31,9; 2. Justyna Kowalczyk (Polska) 17,3; 3. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia) 23,6; 4. Therese Johaug (Norwegia) 1.06,9; 5. Ida Ingemarsdotter (Szwecja) 1.07,2; 6. Marianna Longa (Włochy) 1.08,2; 7. Krista Lahteenmaki (Finlandia) 1.11,0; 8. Masako Ishida (Japonia) 1.15,7; 9. Charlotte Kalla (Szwecja) 1.20,5; 10. Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norwegia) 1.23,3. Finał A. 1. Kikkan Randall (USA) 2.17,2; 2. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) strata 0,3; 3. Charlotte Kalla (Szwecja) 0,6; 4. Arianna Follis (Włochy) 0,7; 5. Marit Bjoergen (Norwegia) 0,7; 6. Ida Ingemarsdotter (Szwecja) 1,8;...28. Justyna Kowalczyk (Polska) - odpadła w ćwierćfinale. Klasyfikacja generalna PŚ: 1. Justyna Kowalczyk (Polska) 1659 pkt; 2. Marit Bjoergen (Norwegia) 1067; 3. Arianna Follis (Włochy) 1025; 4. Marianna Longa (Włocha) 928; 5. Petra Majdic (Słowenia) 894; 6. Therese Johaug (Norwegia) 862; 7. Charlotte Kalla (Szwecja) 844; 8. Krista Lahteenmaeki (Finlandia) 555; 9. Kikkan Randall (USA) 545; 10.Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norwegia) 534;...61. Paulina Maciuszek (Polska) 45.

Mężczyźni. Bieg na 15 km techniką klasyczną: 1. Daniel Rickardsson (Szwecja) 37.19,1; 2. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia) 29,0; 3. Petter Northug (Norwegia) 30,0; 4. Dario Cologna (Szwajcaria) 33,6; 5. Stanisław Wołżencew (Rosja) 41,7; 6. Petr Siedow (Rosja) 48,4; 7. Eldar Roenning (Norwegia) 55,6; 8. Axel Teichman (Niemcy) 58,3; 9. Sami Jauhojaervi (Finlandia) 1.00,1; 10. Lukas Bauer (Czechy) 1.01,4;...82. Maciej Kreczmer (Polska) 4.58,0

Finał A. 1. Emil Joensson (Szwecja) 3.04,8; 2. Alex Harvey (Kanada) strata 0,6; 3. Petter Northug (Norwegia) 0,9; 4. Marcus Hellner (Szwecja) 1,2; 5. Martti Jylhae (Finlandia) 1,3l 6. Mats Larsson (Szwecja) 2,3;...69. Maciej Kreczmer (Polska) odpadł w kwalifikacjach. Klasyfikacja generalna PŚ: 1. Dario Cologna (Szwajcaria) 1247 pkt; 2. Petter Northug (Norwegia) 894; 3. Daniel Rickardsson (Szwecja) 781; 4. Lukas Bauer (Czechy) 724; 5. Aleksander Legkow (Rosja) 716; 6. Marcus Hellner (Szwecja) 693;...145. Mariusz Michałek (Polska) 7; 161. Maciej Kreczmer (Polska) 3; 167. Maciej Staręga (Polska) 2.

HOKEJ

Polska liga hokejowa. O miejsca 1-4: GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 4:2 (1:1, 3:0, 0:1), stan rywalizacji do czterech zwycięstw - 2:0; Comarch Cracovia Kraków - JKH Jastrzębie 8:1 (5:0, 3:0, 0:1), stan rywalizacji - 2:0; O utrzymanie: KTH Krynica - Akuna Naprzód Janów 0:1 (0:0 0:1, 0:0), stan rywalizacji - 3:2

NHL. Piątek. New Jersey Devils - New York Rangers 1:0, Carolina Hurricanes - Philadelphia Flyers 3:2, Buffalo Sabres - St. Louis Blues 0:3, Chicago Blackhawks - Columbus Blue Jackets 3:4, Florida Panthers - Detroit Red Wings 3:4, Minnesota Wild - Anaheim Ducks 5:1, Ottawa Senators - Boston Bruins 2:4.

Sobota. Edmonton Oilers - Atlanta Thrashers 5:3, Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 0:1 (po karnych), New York Islanders - Los Angeles Kings 3:0, Carolina Hurricanes - New Jersey Devils 1:4, Tampa Bay Lightning - Florida Panthers 2:3 (po karnych), St. Louis Blues - Anaheim Ducks 9:3, Nashville Predators - Phoenix Coyotes 2:3, Vancouver Canucks - Dallas Stars 5:2, San Jose Sharks - Colorado Avalanche 4:0

KOMBINACJA NORWESKA

MP w Szczyrku: 1. Tomasz Pochwała (Wisła Zakopane) 29.02,9; 2. Adam Cieślar (Wisła Ustronianka Wisła/SMS Szczyrk) strata 19,0; 3. Paweł Słowiok (Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) 24,3; 4. Andrzej Gąsienica (Wisła Zakopane/SMS Zakopane) 1.21,8; 5. Stanisław Biela (Sołtysianie Stare Bystre/SMS Zakopane) 1.29,3; 6. Szczepan Kupczak (Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) 1.32,3.

KOSZYKÓWKA

23. kolejka Ford Germaz Ekstraklasy. CCC Polkowice - Odra Brzeg 82:58 (22:8, 21:22, 23:15, 16:13); INEA AZS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź 79:57 (16:12, 22:15, 18:16, 23:14); Artego Bydgoszcz - Utex ROW Rybnik 85:67 (25:15, 20:16, 26:9, 14:27); Widzew Łódź - Super Pol Tęcza Leszno 69:55 (21:3, 17:15, 17:23, 14:14); KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Wisła Can-Pack Kraków 57:68 (11:25, 19:10, 13:23, 14:10); Lotos Gdynia - Energa Toruń 95:80 (30:18, 15:16, 19:24, 31:22).

Tabela:

1.CCC Polkowice9019-21452-1101
2.Wisła Can-Pack Kraków9019-21558-1220
3.KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.7616-51578-1235
4.Lotos Gdynia6714-71647 - 1359
5.Matizol Lider Pruszków6714-71376-1336
6.Energa Toruń6213-81614 - 1423
7.Artego Bydgoszcz5011-111532-1606
8.Super Pol Tęcza Leszno419-131484-1564
9.Widzew Łódź368-141392-1524
10.INEA AZS Poznań296-151359-1527
11.Utex ROW Rybnik194-171266-1570
12.Odra Brzeg143-181225-1646
13.ŁKS Siemens AGD Łódź102-191286-1658
W tabeli kolejno: procent zwycięstw, bilans, kosze.

LEKKOATLETYKA

Halowe Mistrzostwa Polski w Spale. Kobiety. 60 m. 1. Marika Popowicz (WKS Zawisza Bydgoszcz) 7,33; 2. Daria Korczyńska (WKS Śląsk Wrocław) 7,40; 3. Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa) 7,41. 800 m. 1. Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) 2.04,44 ; 2. Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław) 2.04,45; 3. Danuta Urbanik (KKS Victoria Stalowa Wola) 2.04,79. 3000 m. 1. Sandra Michalak (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) 9.25,74; 2. Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) 9.25,90; 3. Aleksandra Jakubczak (Agros Zamość) 9.26,90. 60 m ppł. 1. Urszula Bhebhe(AZS AWF Warszawa) 8,43; 2. Marta Chrust-Rożej (AZS AWF Wrocław) 8,45; 3. Karolina Jaroszek (RLTL ZTE Radom) 8,51. W dal. 1. Małgorzata Trybańska (AZS AWF Kraków) 6,61; 2. Teresa Dobija (AZS Łódź) 6,50; 3. Małgorzata Reszka (WKS Zawisza Bydgoszcz) 6,35. 5-bój. 1. Kamila Chudzik (AZS-AWFiS Gdańsk) 4325 pkt, 60 m ppł - 8,43; wzwyż - 1,69; kula - 14,64; w dal - 6,12; 800 m - 2.27,28; 2. Zuzanna Leszczyńska (AZS-AWFiS Gdańsk) 3898, 60 m ppł - 8,49; wzwyż - 1,69; kula - 11,93; w dal - 5,71; 800 m - 2.36,01; 3. Izabela Mikołajczyk (WLKS Wrocław) 3882, 60 m ppł - 8,92; wzwyż - 1,81; kula - 10,16; w dal - 5,59; 800 m - 2.29,61.

Mężczyźni. 60 m. 1. Olaf Paruzel (AZS AWF Katowice) 6,70; 2. Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków) 6,71; 3. Robert Kubaczyk (AZS Poznań) 6,73. 1500 m. 1. Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław) 3.41,01; 2. Bartosz Nowicki (WKS Śląsk Wrocław) 3.41,42; 3. Łukasz Parszczyński (Podlasie Białystok) 3.41,76; 4. Adam Czerwiński (Wawel Kraków) 3.42,92. Tyczka. 1. Paweł Wojciechowski (WKS Zawisza Bydgoszcz) 5,70; 2. Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) 5,20; 3. Piotr Lisek (Olimpia Poznań) 5,10. W dal. 1. Konrad Podgórski (AZS AWF Biała Podlaska) 7,79; 2. Krzysztof Uwijała (MKS Sambor Tczew) 7,66; 3. Łukasz Masłowski (WKS Zawisza Bydgoszcz) 7,60. Trójskok. 1. Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław) 16,63; 2. Krzysztof Uwijała (MKS Sambor Tczew) 15,79; 3. Jakub Daroszewski (AZS AWF Wrocław) 15,70. Kula. 1. Rafał Kownatke (LKS Ziemi Puckiej Puck) 19,18; 2. Kamil Zbroszczyk (KKL Kielce) 18,69; 3. Mateusz Mikos (AZS AWF Kraków) 18,49

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

MŚ w Garmisch-Partenkirchen. Slalom kobiet: 1. Marlies Schild (Austria) 1.45,79 (52,69+53,10); 2. Kathrin Zettel (Austria) 1.46,13 (53,30+52,83); 3. Maria Pietilae-Holmner (Szwecja) 1.46,44 (53,48+52,96); 4. Maria Riesch (Niemcy) 1.47,13 (53,49+53,64); 5. Tina Maze (Słowenia) 1.47,55 (54,26+53,29); 6. Tanja Poutiainen (Finlandia) 1.47,65 (52,90+54,75); 6. Manuela Moelgg (Włochy) 1.47,65 (54,37+53,28);...27. Katarzyna Karasińska (Polska) 1.53,52 (57,83+55,69); 30. Agnieszka Gąsienica-Daniel (Polska) 1.55,64 (57,98+57,66); 33. Karolina Chrapek (Polska) 1.56,67 (58,92+57,75).

Slalom mężczyzn: 1. Jean-Baptiste Grange (Francja) 1.41,72 (51,30+50,42); 2. Jens Byggmark (Szwecja) 1.42,15 (52,39+49,76); 3. Manfred Moelgg (Włochy) 1.42,33 (51,52+50,81); 4. Mario Matt (Austria) 1.42,54 (53,11+49,43); 5. Julien Cousineau (Kanada) 1.42,59 (52,95+49,64); 6. Naoki Yuasa (Japonia) 1.42,68 (52,60+50,08);... 8. Ivica Kostelic (Chorwacja) 1.42,88 (52,32+50,56); 9. Manfred Pranger (Austria) 1.43,03 (52,41+50,62); 10. Andre Myhrer (Szwecja) 1.43,22 (51,87+51,35).

PIŁKA RĘCZNA

18. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarzy ręcznych.

Vive Targi Kielce - Chrobry Głogów 39:20 (21:9), Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn - Azoty Puławy 30:26 (13:14), Nielba Wągrowiec - GSPR Gorzów Wlkp. 32:30 (17:14), Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 33:24 (15:14), Zagłębie Lubin - Reflex Miedź Legnica 34:24 (14:10); SPR BRW Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 27:26 (14:12)

Tabela:

1.Vive Targi Kielce1836655-462
2.Orlen Wisła Płock1834573-449
3.SPR BRW Stal Mielec1819585-579
4.MMTS Kwidzyn1819515-524
5.Azoty Puławy1817509-527
6.Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn1817511-547
7.Nielba Wągrowiec1816522-538
8.Zagłębie Lubin1815578-581
9.Chrobry Głogów1812516-571
10.Reflex Miedź Legnica1812453-522
11.Piotrkowianin Piotrków Tryb.1810473-529
12.GSPR Gorzów Wlkp.189520-581
W tabeli kolejno: mecze, punkty, bramki

20. kolejki i tabela PGNiG Superligi piłkarek ręcznych. KSS Kielce - Ruch Chorzów 28:23 (13:14), KU AZS Politechnika Koszalińska - AZS AWF Sport Concept Wrocław 22:21 (11:9), KGHM METRACO Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra 42:21 (23:7), Latocha Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Tryb. 27:41 (15:22), SPR AZS-Pol Lublin - Vistal Łączpol Gdynia 35:29 (19:16), Zgoda Ruda Śląska - Start Elbląg 0:10 walkower.

1.KGHM METRACO Zagłębie Lubin2039608-457
2.Vistal Łączpol Gdynia2032622-460
3.SPR AZS-Pol Lublin2031636-508
4.Piotrcovia Piotrków Tryb.2026569-489
5.KU AZS Politechnika Koszalińska2025553-509
6.Start Elbląg2025557-517
7.KSS Kielce2016545-591
8.Ruch Chorzów2015521-558
9.AZS AWF Sport Concept Wrocław2012469-533
10.KPR Jelenia Góra2010573-679
11.Zgoda Ruda Śląska20 7319-423
12.Latocha Sambor Tczew20 2440-688
W tabeli kolejno: mecze, punkty, bramki

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Sobota: Chambery Savoie HB - THW Kiel 26:28 (16:12), Celje Pivovarna Lasko - Vive Targi Kielce30:29 (12:14). Niedziela: Rhein-Neckar Loewen - FC Barcelona 38:38 (22:17).
Tabela:

1. THW Kiel812247:223
2. Rhein-Neckar Loewen811251:233
3. FC Barcelona89259:240
4. Celje Pivovarna Lasko86246:259
5. Chambery Savoie HB86207:242
6. Vive Targi Kielce84222:235
kolejno: zespół, mecze, punkty, bramki

RAJDY

Rajd Lotos: 1. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) 1:49.30,7; 2. Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX) strata 36,7 s; 3. Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) 2.13,0; 4. Zbigniew Staniszewski (Mitsubishi Lancer Evo IX) 3.51,0; 5. Tomasz Kuchar (Mitsubishi Lancer Evo V) 4.01,4; 6. Mariusz Stec (Mitsubishi Lancer Evo IX) 6.04,7

SANECZKARSTWO

PŚ w Siguldzie. Wyniki dwójek: 1. Andreas Linger, Wolfgang Linger (Austria) 1.24,209 (42,209/42,000-rekord toru); 2. Christian Oberstolz, Patrick Gruber (Włochy) 1.24,637 (42,387/42,250); 3. Toni Eggert, Sascha Benecken (Niemcy) 1.24,712 (42,367/42,345)...18. Artur Petyniak, Adam Wanielista (Polska) 1.27,881 (43,799/44,082). Klasyfikacja końcowa PŚ (po 9 zawodach): 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Niemcy) 746 pkt; 2. Andreas Linger, Wolfgang Linger (Austria) 692; 3. Christian Oberstolz, Patrick Gruber (Włochy) 671...21. Artur Petyniak, Adam Wanielista (Polska) 111. Wyniki jedynek kobiet. 1. Tatjana Huefner (Niemcy) 1.24,679 (42,405+42,274); 2. Tatiana Iwanowa (Rosja) 1.24,692 (42,354+42,338); 3. Anke Wischnewski (Niemcy) 1.25,187 (42,659+42,528);...8. Ewelina Staszulonek (Polska) 1.25,625 (42,753+42,872). Klasyfikacja końcowa PŚ po 9 zawodach: 1. Tatjana Huefner (Niemcy) 845 pkt; 2. Natalie Geisenberger (Niemcy) 680; 3. Anke Wischnewski (Niemcy) 605; 4. Alex Gough (Kanada) 526; 5. Carina Schwab (Niemcy) 463; 6. Tatiana Iwanowa (Rosja) 445;...17. Ewelina Staszulonek (Polska) 249; 36. Mariola Ziętek (Polska) 25.

SHORT TRACK

PŚ w Dreźnie. Kobiety. 500 m: 1. M. St-Gelais (Kanada) 43,091, 2. M. Valcepina (Włochy) 43,235, 3. L. Qiuhong (Chiny) 43,275,...10. P. Maliszewska (Polska). Klasyfikacja końcowa PŚ (po ośmiu zawodach): 1. St-Gelais 5000 pkt, 2. Qiuhong 4050, 3. Z. Nannan (Chiny) 3840,...9. Maliszewska 1149. 1000 m: 1. Y. Shin-young (Korea Płd.) 1.30,659, 2. Y. Sakai (Japonia) 1.30,741, 3. M.-E. Drolet (Kanada) 1.30,852. Sztafeta 3000 m: 1. USA 4.12,939, 2. Korea Płd. 4.13,037, 3. Kanada 4.13,124. Mężczyźni. 500 m: 1. S. Cho (USA) 41,070, 2. L. Wenhao (Chiny) 41,196, 3. T. Fauconnet (Francja) 41,250, 1000 m: 1. S. Weilong (Chiny) 1.25,553, 2. G. Bastille (Kanada) 1.26,733, 3. N. Jinkyu (Korea Płd.) 1.34,773. Sztafeta 5000 m: 1. Niemcy 6.44,466, 2. Korea Płd. 6.47,676, 3. Kanada 6.47,687

SKOKI NARCIARSKIE

MP w Szczyrku. 1. Kamil Stoch (AZS Zakopane) 258,5 pkt. (101,5 m, 101,5 m); 2. Tomasz Byrt (Wisła Ustronianka) 239,5 (100,5 m, 94,5); 3. Rafał Śliż (AZS AWF Katowice) 237,5 (99 m, 96 m); 4. Marcin Bachleda (Wisła Zakopane) 233,0 (93,5 m, 99,5 m); 5. Łukasz Rutkowski (Wisła Zakopane) 230,5 (97,5 m, 95,5 m); 6. Krzysztof Miętus (AZS Zakopane) 229,5 (98,5 m, 93 m); 7. Piotr Żyła (Wisła Ustronianka) 228,5 (97,5 m, 93,5 m); 8. Bartłomiej Kłusek (Klimczok Bystra) 228,0 (96 m, 94,5 m); 9. Dawid Kubacki (Wisła Zakopane) 223,5 (93 m, 95,5 m); 10. Jakub Kot (AZS Zakopane) 220,5 (93,5 m, 93,5 m).

TENIS

Turniej ATP w Memphis. Ćwierćfinałowy. Andy Roddick (USA, 1) - Lleyton Hewitt (Australia) 4:6, 6:3, 6:4; Juan Martin Del Potro (Argentyna) - Michael Russell (USA) 6:4, 6:2; Mardy Fish (USA, 4) - Sam Querrey (USA, 5) 6:3, 6:4; Milos Raonic (Kanada) - Robert Kendrick (USA) 6:4, 3:6, 6:3. Półfinały. Andy Roddick (USA, 1) - Juan Martin del Potro (Argentyna) 6:3, 6:4; Milos Raonic (Kanada) - Mardy Fish (USA, 4) 6:4, 4:6, 6:3.

Turniej WTA w Memphis. Półfinały. Rebecca Marino (Kanada, 6) - Jewgienia Rodina (Rosja) 6:7 (1-7), 6:4, 6:1; Magdalena Rybarikova (Słowacja) - Lucie Hradecka (Czechy) 6:2, 4:6, 6:4. Finał. Magdalena Rybarikova (Słowacja) - Rebecca Marino (Kanada, 6) 6:2 - krecz Marino.

Turniej WTA w Dubaju. Półfinały. Caroline Wozniacki (Dania, 1) - Jelena Jankovic (Serbia, 6) 7:5, 6:3; Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 16) - Flavia Pennetta (Włochy, 11) 6:4, 6:4.

Turniej ATP w Marsylii. Półfinały: Robin Soderling (Szwecja, 1) - Dmitrij Tursunow (Rosja) 7:5, 6:1; Marin Cilic (Chorwacja) - Michaił Jużny (Rosja, 3) 6:2, 1:6, 7:5. Finał: Robin Soderling (Szwecja, 1) - Marin Cilic (Chorwacja) 6:7 (8-10), 6:3, 6:3.

Turniej ATP w Buenos Aires. Ćwierćfinały. Nicolas Almagro (Hiszpania, 1) - Jose Acasuso (Argentyna) 7:5, 6:3; Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 2) - Juan Monaco (Argentyna, 5) 7:5, 6:3; Tommy Robredo (Hiszpania, 6) - David Nalbandian (Argentyna, 3) 6:4, 6:4l Juan Ignacio Chela (Argentyna, 8) - Albert Montanes (Hiszpania, 4) 6:4, 3:6, 6:3. Półfinały. Nicolas Almagro (Hiszpania, 1) - Tommy Robredo (Hiszpania, 6) 7:5, 6:1; Juan Ignacio Chela (Argentyna, 8) - Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 2) 6:2, 6:2.

Turniej WTA w Bogocie. Półfinały. Mathilde Johansson (Francja) - Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 5) 6:2, 2:6, 6:0; Lourdes Dominguez-Lino (Hiszpania, 7) - Petra Martic (Chorwacja) walkower.