GKS Katowice rozpoczął przygotowania

Katowicki pierwszoligowiec rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Trener Jan Żurek nie wie jeszcze jednak, jakim składem będzie dysponował podczas ligowych rozgrywek
Pierwsze zajęcia 23-osobowej kadry odbyły się na sali gimnastycznej przy ulicy Ceglanej. Zawodnicy ćwiczyli na siłowni i grali w "siatkonogę". - Przez cały tydzień będziemy trenowali dwa razy dziennie na własnych obiektach. W przyszłym tygodniu pojedziemy na siedmiodniowy obóz do ośrodka Budowlanych w Bielsku-Białej. Planujemy także drugi obóz po 15 lipca, ale na razie jeszcze nie wiadomo gdzie - tłumaczy Lechosław Olsza, kierownik drużyny. W drużynie nie ma już Marka Świerczewskiego, który odszedł do Admiry Wacker Wiedeń i Marcina Janusa, który będzie grał w Wiśle Płock. Na zajęciach pojawił się natomiast Artur Andruszczak. - Podpisałem już umowę z Zagłębiem Lubin, ale do 30 czerwca obowiązuje mnie kontrakt z GKS-em. Przez kilka dni będę więc jeszcze trenował w Katowicach - powiedział piłkarz.

Z nowych piłkarzy największym wzmocnieniem będą chyba doświadczony Robert Sierka z Groclinu Grodzisk Wielkopolski oraz napastnik Górnika Zabrze, Stanisław Wróbel. - W najbliższych dniach powinno się wszystko rozstrzygnąć. Mam nadzieję, że działacze obu klubów dogadają się i będę występował w GKS - mówi Wróbel. Z kadrą trenują również dwaj piłkarze Hutnika Warszawa, Marcin Wachowicz i Daniel Wysocki oraz zawodnik Szombierek Bytom Michał Szmelik. Do GKS dołączyli też dwaj zdolni juniorzy Damian Gacki i Damian Kroczek. Dzisiaj na treningu GKS-u pojawi się natomiast doświadczony piłkarz Odry Wodzisław, Paweł Adamczyk, który ostatnio występował w Górniku Zabrze. - Dostałem propozycję treningów w GKS, więc z niej skorzystam. Najważniejsze będą jednak rozmowy z działaczami - mówi piłkarz.

W najbliższych dniach do kadry wrócą również zawodnicy wypożyczeni do innych klubów: Adam Bosowski (Górnik Łęczna) i Dariusz Dudek (Odra Wodzisław). Pierwszy do końca tygodnia musi trenować w Łęcznej, a drugi przebywa jeszcze na wczasach na Krecie.

- Na razie nie składam żadnych deklaracji, bo nie wiem jak będzie wyglądała nasza kadra. Mamy jednak na to jeszcze trochę czasu. Teraz najważniejsze jest dla mnie poukładanie tej drużyny - podkreśla Jan Żurek, szkoleniowiec GKS.Sparingi Gieksy

6.07. - Piast Gliwice

9.07. - Garbarnia Szczakowianka

11.07. - Hetman Zamość

13.07. - ŁKS Łódź

16.07. - KSZO Ostrowiec

20.07. - Włókniarz Kietrz

26.07. - rywal nieznany

rb