F1. Groźny wypadek Kovalainena podczas Race of Champions

Kierowca Formuły 1 Heikki Kovalainen miał groźnie wyglądający wypadek podczas prestiżowych zawodów Race of Champions. Fin roztrzaskał barierki na torze poważnie uszkadzając prowadzone Audi R8.
Zobacz wypadek Kovalainena na Z Czuba.tv »

Kovalainenowi i jadącej z nim jego dziewczynie Catherine Hyde nic poważnego się nie stało, ale trafili na obserwację do szpitala.

Kierowca teamu Lotus miał wypadek podczas niedzielnych zawodów Race of Champions w niemieckim Düsseldorfie. Jest to cykliczna rywalizacja czołowych kierowców różnych kategorii wyścigowych.

Fin jechał sportową wersją Audi R8, ścigając się z Sebastianem Loebem w pierwszym wyścigu popołudniowej sesji zawodów. W pewnym momencie zbyt ostro wszedł w zakręt i rozbił barierki rozgraniczające tory jazdy obu zawodników. Jego auto obróciło się i zatrzymało parę metrów dalej pod szczątkami zniszczonych barier.

- Hardcorowy manewr, przepustnica zablokowana a tylne zawieszenie zniszczone. Teraz testy medyczne - skomentował Fin na swoim profilu na Twitterze.

Kovalainen jest mistrzem Race of Champions z 2004 roku. W tym roku nieoczekiwanie triumfował Portugalczyk Filipe Albuquerque, który w finale pokonał Loeba.

Rajdowe szaleństwa Roberta Kubicy »