F1. Hulkenberg zaufał Barrichello

:
-
Szef inżynierów teamu Williams Patrick Head ujawnił, że sensacyjny zwycięzca kwalifikacji do GP Brazylii Nico Hulkenberg nie był przekonany do zmiany opon na miękkie przed sesją Q3. Zdecydował się na ten ruch, gdy usłyszał, że taki wariant wybrał jego doświadczony kolega Rubens Barrichello. Relacja Z Czuba i na żywo z wyścigu w niedzielę od 17.
Młody Niemiec zdobył pierwsze do pięciu lat pole position dla zespołu Williamsa. Zaskoczeni byli wszyscy, łącznie z samym teamem. - Nie mieliśmy przygotowanego szampana na sobotę, ale to co się stało jest fantastyczne dla naszego zespołu - powiedział Patrick Head.

Szef inżynierów ujawnił, że wpływ na wygraną młodego Niemca miała słuszna decyzja o zmianie opon. - Rubens Barrichello pierwszy zmienił ogumienie na odpowiednie na suchy tor. Jest bardzo doświadczony w wyborze ogumienia. Nico myślał, że tor nie wysechł dostatecznie, ale jego inżynier wyścigowy Tom McCulloch powiedział mu, że Rubens dokonał zmiany. Nico poszedł w jego ślady i wykonał fantastyczną robotę - powiedział Head.

Tak relacjonowaliśmy na żywo kwalifikacje do GP Brazylii »