Alonso będzie polegał na Massie

- W Korei będziemy musieli zaatakować, aby zmniejszyć lukę dzielącą mnie od Webbera - powiedział Fernando Alonso, który ma 14 punktów straty do lidera klasyfikacji. Podwójne zwycięstwo zespołu Red Bulla w GP Japonii zmniejszyło szansę kierowcy Ferrari na mistrzostwo. Hiszpan uplasował się na trzeciej pozycji, tuż za dubletem "Czerwonych Byków"
- W Korei będziemy musieli zaatakować, aby zmniejszyć lukę pomiędzy mną a Webberem. - powiedział Alonso. - Jakakolwiek utrata pozycji uczyni naszą sytuację bardzo kłopotliwą. Ciągle uważam, że walka o mistrzostwo rozgrywa się pomiędzy pięcioma kierowcami. Zbyt wiele razy widzieliśmy kierowców powracających do gry, po tym jak wydawało się, że są już całkowicie poza nią i to mogłoby się z łatwością powtórzyć. - dodał Hiszpan.

Fernando Alonso, aby zachować szanse na mistrzowski tytuł, zmuszony jest polegać na Felipe Massie w trakcie najbliższego Grand Prix F1, które odbędzie się 24 października w Korei Południowej. Po Grand Prix Japonii i z trzema wyścigami pozostałymi do końca sezonu Mark Webber prowadzi w tabeli przewagą 14. punktów nad Alonso. Hiszpan wraz z drugim kierowcą Red Bulla, Sebastianem Vettelem zajmuje obecnie drugą pozycję z 206 punktami na koncie. Zaraz za nimi jest zespół McLaren Mercedes - Lewis Hamilton 192 punkty i Jenson Button 189 punktów. Szóstą pozycję zajmuje Felippe Massa.

Oskarżenia to dla nas komplementy - Christian Horner