Wódka sponsorem Renault

"Z radością ogłaszamy, że naszym partnerem w ostatnich czterech wyścigach tego sezonu będzie producent wódki Flagman" - ogłosił w czwartek Team Renault. To kolejny rosyjski koncern współpracujący ze stajnią Erica Boulliera.
Umowa wchodzi w życie już od najbliższego wyścigu, jakim będzie Grand Prix Japonii na torze Suzuka. Wódka Flagman jest produkowana od 1998 roku i w tym czasie stała się jedną z najlepiej rozpoznawanych marek ze sprzedażą trzech milionów butelek rocznie.

Znaczący wpływ na kontakty biznesowe w tym rejonie miało przyjście do Formuły 1 pierwszego w historii rosyjskiego kierowcy, Witalija Pietrowa, który jeździ właśnie w zespole z Robertem Kubicą.

- Najważniejszym elementem strategii komercyjnej jest odnoszący sukcesy kierowca. Potencjał, jaki Witalij pokazał w trakcie swojego debiutanckiego sezonu ustawia nas w lepszej pozycji negocjacyjnej - powiedział Gerard Lopez, prezes Teamu Renault.

Jest to kolejna rosyjska firma sponsorująca Renault. Od marca francuski team sponsoruje koncern AvtoWaz produkujący Ładę, we wrześniu podpisano umowę ze stocznią Wyborg Shipyard JSC. Może to oznaczać, iż Witalij Pietrow będzie w przyszłym sezonie nadal kierowcą Renault. Jest to szczególnie prawdopodobne w kontekście tego, że ostatnio Kimi Raikkonen zaprzeczył doniesieniom łączącym go ze stajnią Erica Boulliera.

Coraz większa liczba ekspertów uważa, że Renault ogłosi skład na sezon 2011 już w ten weekend lub tuż po.

"W końcówce sezonu będzie chyba gorzej niż lepiej" - mówi Robert Kubica »


Czy Witalij Pietrow będzie kierowcą Renault w przyszłym sezonie?