Koszykarze Idei wygrali mecz nr 4 finału PLK

Tylko na jedną wygraną we własnej hali starczyło umiejętności koszykarzom Prokomu i w finale play off przegrywają z Ideą 1:3. W niedzielę wrocławianie znakomicie zagrali w obronie i są o jedno zwycięstwo od mistrzostwa.

W niedzielę Vranković nie był już taki skuteczny (2/13 z gry) i dlatego też słabiej grała cała drużyna Prokomu. Tym razem Chorwata nie tylko lepiej pilnował Dainius Adomaitis, ale znakomicie pomagał mu w tym Wright. Inni zawodnicy Prokomu również nie mieli pomysłu na grę, brakowało go również trenerowi Kijewskiemu.

Ślask grał konsekwentnie, podobnie zresztą jak w sobotę, ale tym razem wrocławianie uniknęli błędów z końcówki tamtego meczu, a Prokom nie miał już tyle szczęścia. Właściwie od początku drugiej kwarty goście konsekwentnie powiększali przewagę. W 37. min było nawet 73:54 dla gości. - Nasz gra w drugiej połowie przypominała jakieś wariactwo, a Śląsk nas tylko punktował - powiedział po meczu skrzydłowy Prokomu Tomasz Wilczek.

W porównaniu z sobotnim meczem w Śląsku nie zagrał Aleksander Miłosierdow. Trener Urlep wyjaśniał, że stało się tak z powodów dyscyplinarnych. Podobno obaj pokłócili się po sobotnim spotkaniu.

Aż do niedzielnego wieczoru trwały dyskusje, kiedy ma odbyć się wrocławski mecz numer pięć. Śląsk chciał go zorganizować w piątek, bo wtedy mogła go pokazać telewizja. Jednak formalności nie zostały na czas załatwione, a sopocianie nie zgadzają się teraz zmienić wcześniej zaplanowanego terminu czwartkowego.

Prokom-Trefl Sopot - Idea-Śląsk Wrocław 61:75

Gracz meczu: Dainius Adomaitis