F1. Menedżer Raikkonena potwierdził rozmowy z Renault

Menedżer Kimiego Raikkonena Steve Robertson potwierdził, że Fin stara się o posadę w Renault w następnym sezonie Formuły 1. - To prawda, rozmawialiśmy z Boullierem - powiedział reprezentant kierowcy fińskiej gazecie Turun Sanomat.
W ostatnim czasie dużo mówi się o powrocie byłego mistrza świata do Formuły 1. Raikkonen miał zgłosić się do Renault po udanym dla francuskiej stajni GP Belgii, w którym Robert Kubica zajął trzecie miejsce. Fin uznał, że perspektywy rozwoju teamu Polaka są obiecujące, a miejsce drugiego kierowcy wciąż nieobsadzone. W czwartek rozmowy z Renault potwierdził w fińskich mediach menedżer zawodnika.

- To prawda, rozmawiałem z Boullierem. Chcemy sprawdzić wszystkie możliwe opcje na następny sezon. Ja i Kimi spytaliśmy po prostu jaka jest sytuacja w Renault - przyznał Robinson.

- Dookoła krąży wiele plotek. Obiło mi się o uszy, że Kimi ma nawet przejść do NASCAR, ale to zdecydowanie nie jest prawda - dodał.

Raikkonen może jeszcze zdecydować się na pozostanie w WRC. Jest kilka zespołów zainteresowanych fińskim kierowcą. Współpracować z nim nadal chce także stajnia Citroena, obecny zespół byłego mistrza świata F1.

Ostatnia poprawka Renault przed GP Singapuru  »