Lorient z Pucharem Francji

Ostatni zespół w zakończonych tydzień temu rozgrywkach ligi francuskiej zdobył Puchar Francji. W rozegranym na Stade de France finale Lorient pokonało Bastię 1:0.
Mecz rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem, ale podczas Marsylianki gwizdali kibice z Korsyki. Oburzony prezydent Jacques Chirac opuścił trybunę honorową i nie przywitał się przed meczem - jak każe tradycja - z piłkarzami i sędziami. Wręczył jednak zwycięzcom trofeum.

Z rąk prezydenta odebrał je Jean Claude Darcheville, który miał największy udział w sukcesie maleńkiego klubu z południowej Bretanii. Zwany "Grosnaldo" (w wolnym tłumaczeniu "gruby Ronaldo") napastnik w 41. minucie spektakularnie zakończył jeden z wielu kontrataków drużyny. W sezonie ligowym Darcheville z 19 golami zajął zajął trzecie miejsce wśród najskuteczniejszych. Żegna się jednak ze zdegradowanym zespołem i odchodzi do Bordeaux.

Lorient jest trzecim klubem w ostatnich trzech latach, który grając w II lidze, będzie reprezentował Francję w Pucharze UEFA. Dwa lata temu był to zdobywca Pucharu Ligi Gueugnon, rok temu triumfator Pucharu Francji (z dzisiejszym trenerem Lorient Yvonem Pouliquien) Strasbourg.

Finał Pucharu Francji: Lorient - Bastia 1:0 (1:0): Darcheville (41.). Widzów 60 tys.