Puchar Stanleya zwycięstwa Ottawy i San Jose

Broniący Pucharu Stanleya hokeiści Colorado Avalanche ponieśli drugą porażkę w półfinale Konferencji Zachodniej ligi NHL, przegrywając w San Jose z miejscowymi Sharks 4:6.

San Jose przerwało w ten sposób serię pięciu kolejnych porażek na własnym lodowisku w meczach z Avalanche, od 25 stycznia 2000 roku.

W drugim poniedziałkowym meczu Ottawa Senators pokonali u siebie Toronto Maple Leafs 3:2 i objęli prowadzenie w półfinale Konferencji Wschodniej 2:1.

Toronto wystąpiło bez obrońcy Jyrkiego Lumme, któremu odnowiła się kontuzja barku. Problemy zdrowotne wyeliminowały tego zawodnika z gry w ostatnich czterech meczach sezonu regularnego.

W sobotę Lumme został uderzony o bandę przez zawodnika Ottawa Senators Chrisa Neila, w pierwszej tercji drugiego meczu półfinału Konferencji Wschodniej. W efekcie tego zdarzenia zespół z Toronto przystąpi do kolejnych meczów tylko z pięcioma obrońcami w składzie.

Jest to kolejne poważne osłabienie "Klonowych Liści". Wcześniej straciły obrońców Cory'ego Crossa (kontuzja kolana) i Dmitrija Juszkiewicza (kontuzja biodra), napastników Matsa Sundina (nadgarstek), Garry'ego Valka (kontuzja pachwiny) i Mikaela Renberga (stłuczenie barku) oraz bramkarza Toma Barrasso (złamanie kości dłoni).