Wuwuzele zabronione podczas spotkań rugby w RPA

Po mundialu rugby odzyskało należne mu miejsce na sportowych stronach w RPA. Organizatorzy robią teraz wszystko, żeby dopilnować, aby kontrowersyjny instrument nie odegrał żadnej roli w pomundialowej historii tego sportu
Hałaśliwa plastikowa trąbka była jednym z głównych tematów mistrzostw świata. Szybko ogłoszono, że wuwuzele będą zabronione na większości meczów rugbistów, w tym na Soccer City, które gościło niedzielny finał mistrzostw.

W przyszłym miesiącu RPA zagra z Nową Zelandią w dorocznym Pucharze Trzech Narodów (w którym uczestniczy jeszcze Australia) na mogącym pomieścić 88 tys. osób stadionie.

- Przeprowadziliśmy badania i gracze oraz sędziowie uważają, że przy wuwuzelach trudno jest się komunikować - powiedział prezydent klubu Golden Lions, Kevin de Klerk. - Wiem, że panuje do nich spory sentyment. To nic osobistego, po prostu tak się mają sprawy.

Wuwuzele zostały zabroniony już podczas ubiegłomiesięcznego meczu RPA z Francją.

Podczas najbliższego spotkania klubu Golden Lions, które odbędzie się w sobotę, kibiców na stadionie powitają już liczne tabliczki z napisem: "Żadnych wuwuzel. Żadnych instrumentów muzycznych".