Del Bosque. To Messi powinien dostać Złotą Piłkę

Występ Lionela Messiego na mundialu budzi skrajne opinie. Nie brakuje ekspertów, którzy przyznają, że Argentyńczyk zawiódł ich oczekiwania. Odmiennego zdania jest trener mistrzów świata Vincente del Bosque. - Messi zasłużył na Złotą piłkę bardziej niż Forlan - powiedział szkoleniowiec.
Sprawdź jak Messi grał na mundialu - mecze, statystyki »

Trener mistrzów świata przyznał, że jeżeli Złota Piłka zależałby od niego, zabrałby ją Diego Forlanowi i wręczył Messiemu.

- Oprócz moich zawodników najbardziej podobał mi się Messi. Podczas każdego meczu stwarzał około 20 okazji strzeleckich. On jest fenomenem! - komplementował Argentyńczyka del Bosque.

- Na pewno podobałoby mu się, gdyby mógł być jednym z nas. Uważam, że to on zasłużył na Złotą Piłkę bardziej niż Diego Forlan - dodał Hiszpan.

Mimo komplementów del Bosque, Messi mundialu w RPA nie zaliczy do udanych. W pięciu meczach nie udało mu się zdobyć ani jednej bramki. W wielu sytuacjach był dla rywali nie do zatrzymania, jednak sytuacji strzeleckich jakie sobie stwarzał nie potrafił wykorzystać. Argentyna odpadła z mistrzostw świata w ćwierćfinale, po dotkliwej porażce z Niemcami (0:4).

Rząd RPA. Sepp "Penis" Blatter »