MŚ 2010. Michael Ballack: Ja jestem kapitanem

Michael Ballack stwierdził, że dla niego nie ma żadnych niejasności w sprawie pozycji kapitana niemieckiej kadry. - To nie jest problem. Ja jestem kapitanem - powiedział pomocnik Bayeru Leverkusen.
Podczas mistrzostw świata w RPA, na które Ballack nie pojechał z powodu kontuzji, kapitanem niemieckiej kadry był Philipp Lahm. Pozycja ta tak mu się spodobała, iż jeszcze podczas mundialu zapowiedział, że nie ma zamiaru oddawać opaski Ballackowi, gdy ten powróci do pełni sił.

W kadrze wynikły z tego powodu drobne niejasności, roztrząsano, czy faktycznie Lahm powinien zachować opaskę, czy też zwrócić ją poprzedniemu kapitanowi. Jednak sam pomocnik Bayeru Leverkusen nie ma wątpliwości - on jest kapitanem.

- To nie jest problem. Ja jestem kapitanem - powiedział Ballack.

- Piłkarz nie może wybierać na jakiej gra pozycji, tak samo jest w przypadku bycia kapitanem. Lahm powinien szanować hierarchię - dodał pomocnik.

- Lahm wypowiadał swoje zdanie wtedy, gdy byłem kontuzjowany i nie mogłem aktywnie uczestniczyć w życiu kadry. Będziemy musieli na ten temat porozmawiać, jeśli chcemy dalej współpracować - zakończył Ballack.