MŚ 2010. Hiszpańskie media: Historyczna szansa i Pięć kilogramów szczęścia

Hiszpańska prasa przed finałowym meczem jest pełna nadziei. Dziennikarze opisują statuetkę Pucharu Świata, którą być może późnym wieczorem będzie miał okazję podnieść kapitan hiszpańskiej reprezentacji Iker Casillas. Media są zgodne: to jest historyczny moment dla całej Hiszpanii. Relacja na żywo z finału mistrzostw świata na zczuba i Sport.pl od 20.30
Nietrudno się domyślić, że mecz finałowy mistrzostw świata w hiszpańskiej jest tematem wiodącym. Dziennikarze przed finałem są pełni nadziei.

Marca: 5 kilogramów ku niebu

Marca poświęca dużą uwagę samemu trofeum, o którego podniesieniu marzy kapitan reprezentacji Hiszpanii Iker Casillas. O 5-kilogramowy Puchar Świata, zaprojektowany przez włoskiego rzeźbiarza, piłkarze walczą od 1974 roku. Do tej pory miało okazję podnieść go 10 piłkarzy. Brazylijczyk Cafu, który podnosił puchar dwukrotnie nie waha się określić tej chwili jako najpiękniejszej w życiu. Ostrzega jednak Casillasa - "Wydaje się mały, ale trzeba uważać bo jest ciężki" - powiedział Cafu, który również uważa, że w finale zwycięży reprezentacja Hiszpanii.

Na finale będzie kapitan reprezentacji Włoch z 2006 roku, Fabio Cannavaro, aby oddać symboliczne trofeum.

Marca podkreśla również, że 23 piłkarzy z kadry Vincente del Bosque mierzy się dzisiaj ze swoim marzeniem i ma szansę na trwałe zapisać się historii. 11 lipca to dzień spełnienia marzeń - pisze pełna optymizmu gazeta.

Sport: Historyczna szansa Hiszpanii

Kataloński Sport również przypomina o wadze i odpowiedzialności, jakie ciążą na piłkarzach przed historycznym meczem. Naturalnie, gazeta największą uwagę zwraca na piłkarzy Barcelony, którzy mają wielki wpływ na grę reprezentacji.

Sport pisze również o innej historycznej szansie. Jeszcze nigdy mistrz Europy nie podbił świata na mundialu, co w niedzielny wieczór będą mieli okazję uczynić Hiszpanie. "W ciągu zaledwie kilku godzin możemy dokonać tego, co wydawało się być nieosiągalnym snem" - kończy dziennikarz.

Cassillas w AS: To nasza chwila

Madrycki dziennik publikuje obszerny wywiad z kapitanem reprezentacji Ikerem Casillasem, który przyznaje, że wszyscy piłkarze mają świadomość, że to najważniejszy mecz w ich życiach. Gazeta pokłada także wielką nadzieję w ośmiornicy Paul, która wróży Hiszpanom tryumf w niedzielny wieczór.

Interentowa strona AS.com dokładnie relacjonuje dzień Hiszpanów. Wyczuwalny jest atmosfera wielkiego oczekiwania ale także optymizmu.Holenderska prasa: Czy mamy szanse? To jak zapytać czy tulipany są ładne  »


Więcej o: