MŚ 2010. Sergio Busquets: Wiemy, jak powstrzymać Sneijdera

Na mundialu w RPA najgroźniejszym graczem Holandii jest bez wątpienia Wesley Sneijder i to jego najbardziej powinni obawiać się Hiszpanie przed finałowym meczem. Sergio Busquets, pomocnik reprezentacji mistrzów Europy uważa jednak, że on i jego koledzy dadzą radę zatrzymać piłkarza Interu Mediolan.
Wesley Sneijder wyczynia w RPA cuda, strzela gole, pięknie podaje, kreuje grę, to on poprowadził Holandię do trzeciego finału mistrzostw świata w historii. I to on chce dać jej pierwszy, historyczny tytuł najlepszej drużyny na świecie.

Hiszpanie wiedzą, że to jego trzeba obawiać się najbardziej, ale uważają, że dadzą sobie z nim radę.

- Wesley Sneijder to bardzo dobry gracz - zaczyna Sergio Busquets. - Pokazał to na mistrzostwach w RPA, ale także w Interze Mediolan. Żeby go zatrzymać musimy zagrać zespołowo. Nie możemy dawać mu przestrzeni, ani chwili do namysłu, tak samo jak zrobiliśmy to z Mesutem Ozilem - tłumaczy pomocnik Barcelony.

- Wiemy, jak bardzo jest groźny i nie możemy ani na chwilę mu odpuścić - dodaje Busquets.

- Ale tak jak mówiłem, na tym mundialu już zatrzymaliśmy innych świetnych graczy i sądzę, że to samo stanie się w przypadku Sneijdera - zakończył Sergio Busquets.

Statystyki, ciekawostki - Sergio Busquets na MŚ »