MŚ 2010. Xavi: Jeżeli finał zagramy tak jak mecz z Niemcami, puchar będzie nasz

Hiszpanie zdają sobie sprawę, że półfinałowy występ przeciwko Niemcom był w ich wykonaniu perfekcyjny. Według lidera reprezentacji "La roja"- Xaviego, taka dyspozycja w meczu finałowym, zagwarantuje jego drużynie pierwsze miejsce w turnieju.
W decydującym spotkaniu podopieczni Del Bosque zmierzą się z reprezentacją Holandii. Po wygranej z Niemcami, zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego znowu przypominają pewną siebie drużynę, która dwa lata temu sięgała po mistrzostwo Europy. Nic dziwnego, ich zwycięstwo było sprawiedliwym wynikiem.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Zespół wykonał świetną pracę. Zdominowaliśmy przebieg meczu i przez cały czas narzucaliśmy nasz styl. Szczególnie w drugiej połowie przez cały czas byliśmy w posiadaniu piłki. Graliśmy tak jak chcieliśmy i zostaliśmy za to nagrodzeni. - powiedział Xavi Gazecie "The Mirror".

Treaz przed hiszpańskim pomocnikiem i jego kolegami spotkanie z Holandią. Gwiazdor Barcelony zdaje sobie sprawę z klasy rywala, ale jest wierzy, że "La Roja" są w stanie pokonać, niepokonanych jeszcze na turnieju, Holendrów.

- Ten zespół gra świetnie. Musimy narzucić im osobowość i styl gry, jaki cechuje nasz futbol. Jeżeli zagramy tak jak z Niemcami, mamy ogromną szansę wygrać. Zwycięstwo w półfinale dedykujemy całej Hiszpanii. Bawmy się dobrze w finale - zakończył Xavi.

Hiszpańskie media. Viva Espana!