MŚ 2010. Hiszpańskie media: Viva Espana!

- Pokonaliśmy nie byle rywala. Wygraliśmy przecież z Niemcami, którzy w historii mistrzostw świata zapisali się złotymi zgłoskami - pisze po awansie do finału hiszpańska ?Marca?.
"Czerwona jedenastka, która podbiła Europę, teraz chce zapanować nad światem. Pozostał nam już tylko jeden maleńki kroczek, by wywalczyć coś największego w naszej historii. Dzieli nas od tego już tylko Holandia, ale teraz już niczego i nikogo się nie boimy" - czytamy w relacji dziennika sportowego "AS".

" Puyol strzałem głową niczym rasowy napastnik zmienił niesprawiedliwe 0:0, ale w końcu pokonaliśmy nie byle rywala. Wygraliśmy przecież z Niemcami, którzy w historii mistrzostw świata zapisali się złotymi zgłoskami" - pisze po meczu z Niemcami "Marca".

"Piłka nożna to sport, który wyzwala emocje, a Hiszpania to radość. Jeśli piłka nożna to sztuka, to Hiszpanię trzeba oglądać. W meczu przeciwko Niemcom miała wszystkie atuty w ręku, wiedziała kiedy najlepiej je wykorzystać - pisze "El Pais".

"Tworzymy historię. Byliśmy lepsi i pokazaliśmy to od pierwszej minuty. Mieliśmy inicjatywę przez cały mecz, na moment jej nie oddaliśmy. Puyol przejdzie do historii jako architekt wielkiego, historycznego sukcesu" - czytamy na stronie telewizji Telecinco, która w Hiszpanii pokazuje mecze MŚ.

Sen o mistrzostwie się skończył. Niemieckie media po porażce z Hiszpanią »