MŚ 2010. Niemieckie media: To już koniec. Sen o mistrzostwie się skończył

Niemcy nie osiągnęli swojego wielkiego celu. Ten zespół w półfinale podszedł ze zbyt dużym respektem dla rywala - pisze po porażce Niemców z Hiszpanią ?Frankfurter Allgemeine Zeitung?.
- Tym razem Niemcom zabrakło okazji, które dały im tak wiele w meczach z Anglią i Argentyną. Hiszpański zespół był tym razem lepszy niż młody niemiecki zdobywca, który nie miał pomysłu na sforsowanie kombinacyjnie grającego rywale - pisze "FAZ".

- Niemcy za bardzo respektowali rywali, zbyt często cofali się do obrony i rzadko atakowali. W ostatnich minutach trener Loew postanowił postawić świat na głowie. Spróbować niemożliwego. Wystawił do gry Mario Gomeza. Gomeza pechowego. Gomeza, który nie strzela bramek. Gomez starał się, biegał, walczył, ale bez skutku - czytamy w relacji korespondenta "Sueddeutsche Zeitung".

"Puyol zakończył marzenia Niemców o czwartej gwiazdce" - pisze magazyn "Kicker". "Hiszpanie dalej mają szansę zrealizować swoje marzenie".

"To już koniec. Sen o mistrzostwie się skończył. Zostaliśmy wyrzuceni z turnieju! Całe Niemcy są smutne!" - płacze tabloid "Bild". "Serca kibiców są podarte. Nie, nie, nie!"

"Wszystko skończyło się w 73. minucie. I tym, który sprowadził Niemców na ziemię, nie był David Villa, którego tak wszyscy się obawiali, ale obrońca Carles Puyol" - czytamy w dzienniku "Die Welt".

Czytaj więcej o meczu Niemcy - Hiszpania >