MŚ 2010. Papież nie obejrzy meczu Niemców z Hiszpanami

Benedykt XVI nie będzie oglądał środowej potyczki jego rodaków z reprezentacją Hiszpanii w półfinale mistrzostw świata w RPA. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w finale z Holandią, a przegrany zagra o 3 miejsce z Urugwajem.
Watykan oświadczył, że papież przeniósł się do swojej rezydencji w Castel Gandolfo k. Rzymu, lecz wśród atrakcji letniego wypoczynku nie będzie mundialowego hitu. - Benedykt XVI nie obejrzy meczu, ale zostanie poinformowany o jego wyniku - stwierdził rzecznik prasowy Watykanu.

Przyjemności nie odmówi sobie jednak nr 2 Kościoła katolickiego, Tarcisio Bertone. Włoski duchowny jest znany ze swojej miłości do futbolu, ale jego rodacy pożegnali się z turniejem już po fazie duchowej.

Nie wiadomo komu Bertone będzie kibicował. Niektórzy spekulują, że kardynał chce trzymać kciuki za Niemców, bo Watykan jest skonfliktowany z hiszpańskim rządem.

Gdy na mistrzostwach świata 2006 Niemcy grali w półfinale z Włochami, Benedykt XVI śledził ich poczynania na telebimie wraz z kardynałami. Jego osobisty sekretarz, George Gaenswein zapewniał wtedy, że "papież jest ponad wszelkimi podziałami" i "będzie kibicował obu drużynom".

Mecz Niemcy - Hiszpania o 20.30 na żywo w Sport.pl.