MŚ. Urugwajczycy świętowali z fanami do białego rana

1 : 1
Informacje
Mistrzostwa Świata 2010 - Ćwierćfinały
Piątek 02.07.2010 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
Wynik
Urugwaj
1
Ghana
1
Awans do półfinału mistrzostw świata, który Urugwaj wywalczył po dramatycznej potyczce z Ghaną, piłkarze urugwajscy świętowali do białego rana. W imprezie, która odbywała się w hotelu, udział brali również kibice. Wszystkie wydarzenia sfilmował gwiazdor drużyny - Diego Forlan, po czym umieścił je na swoim twitterze.
Dramatyczny ćwierćfinał z Ghaną przejdzie do historii piłkarskich mistrzostw świata. Po 90. minutach regulaminowego czasu gry oraz 30. dogrywki było 1:1. W 120. minucie, po ręce Luisa Suareza, która uratowała Urugwaj przed stratą bramki, sędzia podyktował rzut karny - przestrzelił go Asamoah Gyan. W serii jedenastek znów piłkarze Ghany pudłowali na potęgę i to Urugwaj po raz pierwszy od 40. lat awansował do półfinału mistrzostw świata.

Nie dziwi zatem impreza, która do białego rana trwała w hotelu Urugwajczyków. Byli na niej nie tylko piłkarze i sztab reprezentacji, ale także kibice. Świętowanie nagrał strzelec gola dla Arentyny - Diego Forlan - po czym umieścił je na swoim twitterze. Film wygląda tak:Widać na nim tańczących w kółku bohaterów Urugwaju, których otaczają kibice, blokowani przez służby bezpieczeństwa. Wszyscy skaczą, tańczą, śpiewają, wymachują flagami narodowymi. Słowem - trwa szalona zabawa.

Twitter Forlana, na którym można także przeczytać relację Urugwajczyka z zabawy do białego rana, znajdziesz tutaj.

Piłkarze z Ameryki Południowej już od soboty muszą jednak skupić się na kolejnym wyzwaniu. Będzie nim półfinałowa potyczką z Holandią, która już we wtorek 6 lipca o godzinie 20:30. Na relację z meczu zapraszamy do Sport.pl.