FIFA może zawiesić Luisa Suareza na dłużej

Luis Suarez może już nie zagrać do końca mistrzostw - przyznała FIFA. Po czerwonej kartce za zagranie ręką w meczu z Ghaną został obligatoryjnie zawieszony na jeden mecz, ale komisja dyscyplinarna rozważa wydłużenie kary ze względu na niesportowe przewinienie.

W ostatniej minucie dogrywki Suarez odbił ręką zmierzającą do bramki piłkę. Został wyrzucony z boiska, a Ghana dostała rzut karny, którego nie wykorzystał Asamoah Gyan. W serii rzutów karnych wygrał Urugwaj 4:2. W internecie rozgorzała dyskusja. Dla jednych Suarez jest bohaterem, dla innych oszustem .

Po czerwonej kartce Urugwajczyk został automatycznie zawieszony na kolejny mecz (wtorkowy półfinał z Holandią). Jednak komitet dyscyplinarny FIFA może tę karę wydłużyć. - Komitet dyscyplinarny otworzył postępowanie. Przyjrzymy się dokładnie temu incydentowi i podejmiemy decyzję - przyznał Pekka Odriozola, rzecznik FIFA. Regulamin przewiduje wydłużenie kary ze względu na niesportowy charakter przewinienia.

Nowa ręka Boga? - Suarez bohaterem w Urugwaju ?