RPA 2010. Dunga kończy pracę z reprezentacją Brazylii?

Podczas konferencji prasowej po odpadnięciu Brazylii w ćwierćfinale po porażce z Holandią 1:2 trener Dunga dał do zrozumienia, że jego praca z kadrą dobiegła końca.
Sneijder wystrzelił Brazylię z MŚ »

- Powinniśmy rozstrzygnąć ten mecz w pierwszej połowie, ale nie udało nam się utrzymać koncentracji na odpowiednim poziomie. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że na mistrzostwach świata o sukcesie decydują detale. Cztery lata temu też zakończyliśmy turniej na ćwierćfinale i patrząc na to jakich mamy zawodników, powinniśmy byli zajść dalej. Czerwona kartka dla Felipe Melo? Na MŚ zawsze ciężko gra się w dziesiątkę, ale to nie jest wymówka. Mecz był ciężki, zrobiliśmy kilka głupich błędów - mówił po meczu Dunga.

Zapytany o swoją przyszłość, trener Brazylii odpowiedział: - Wszyscy wiedzieliśmy jak zaczynałem pracę z kadrą, że to zajęcie na cztery lata.

- To smutne, to trudne, nikt nie jest przygotowany na to, że przegra - powiedział Dunga, który w 2006 roku przejął reprezentację po Carlosie Alberto Parreirze. Jako trener Brazylii w 2007 roku wygrał Copa America, rok temu zdobył Puchar Konfederacji.Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola