MŚ 2010. Wolontariuszom odbierają Pepsi od organizatorów

Służby bezpieczeństwa w Durbanie skonfiskowały od około pięciuset wolontariuszy puszki Pepsi, które dostali od... organizatorów. Powodem był ?błąd w dostawie?. Puszki zabrane młodym ludziom na plażowej imprezie FIFA dla fanów, wylądowały na śmietniku. Wszystko dlatego, że oficjalnym partnerem mundialu jest Coca-Cola.
- Do incydentu doszło, gdy nieodpowiedni napój był rozdawany wolontariuszom na imprezie z powodu błędu naszych dostarczycieli - powiedział rzecznik miasta Thabo Mofokeng. - Pomyłka ta nie była zamierzona - dodał.

Wcześniej wielu wolontariuszy miało przeszukiwane torby i konfiskowano im puszki dołączone do darmowych paczek żywnościowych. Były one rozdawane przez przedstawicieli miasta przez kilka dni, dopóki tego nie zakazano.

- Byliśmy zszokowani, gdy musieliśmy poddać się przeszukaniom, a nasze puszki zostały wyrzucone do kosza. To było zawstydzające, gdyż robiono to na oczach wielu ludzi. Niektórzy byli wściekli i odmówili poddania się rewizjom - mówi jeden z wolontariuszy.

Mofokeng zaznacza, że utylizacja puszek była konieczna: - Jesteśmy w pełni świadomi, że Coca-Cola jest jedyną marką, jaka może być obecna w strefie, gdzie odbywa się impreza FIFA - powiedział.

FIFA broni praw marketingowych - kobiety w sukienkach Bavarii wyrzucone »