MŚ 2010. Maradona wyśmiewa Schweinsteigera

Trener reprezentacji Argentyny Diego Maradona odpowiedział na komentarze Bastiana Schweinsteigera o prowokacyjnym zachowaniu piłkarzy z Ameryki Południowej podczas ostatniego starcia tych drużyn na mundialu. - Każdy mecz gra się inaczej i tym razem my wyjdziemy na boisko, by atakować i grać "twarzą w twarz". Dlatego on się tak denerwuje - wyśmiał piłkarza "Boski Diego".
Zobacz zachowanie Maradony na Z czuba.tv »

Podczas udzielania wywiadu telewizyjnego, Maradona wymownie spojrzał w kamerę zwracając się do niemieckiego pomocnika: - Masz jakiś problem Schweinsteiger? Denerwujesz się? Odpowiedział na to stojący obok menedżer kadry Joachima Loewa - Olivier Bierhoff: - Bastian nigdy się nie denerwuje.

Wszystko sprowadza się do komentarza Schweinsteigera odnośnie ćwierćfinałowego meczu obu drużyn na mundialu w 2006 roku. Argentyna przegrała wówczas w karnych, a na boisku dochodziło do wielu ataków na piłkarzy Niemiec. Leandro Cufre podbiegł do Pera Mertesackera i kopnął go w podbrzusze. Maxi Rodriguez z kolei zaatakował Schweinsteigera. Do poziomu dostosował się także Torsten Frings, który pięścią uderzył Julio Cruza. Sędzia nie radził sobie z piłkarzami, a na murawie trwała prawdziwa bijatyka.

Pomocnik Bayernu powiedział przed sobotnim meczem, że Argentyńczycy nie potrafią przegrywać i są prowokacyjni. Maradona odparł, że poglądy Schweinsteigera w ogóle go nie obchodzą: - Nie mamy czasu myśleć o nim. Chłopcy mają myśli zajęte wyjściem na boisko i wzięciem rewanżu za 2006 rok - powiedział Diego.

Trening Argentyny znów bez Mesiego - "to tylko przeziębienie" »