MŚ 2010. Loew. Argentyna jest faworytem do zdobycia tytułu

- Argentyna ma wiele atutów. Jest znakomita w obronie i niesamowita w ataku - chwali swoich sobotnich rywali trener reprezentacji Niemiec. Według Loewa błędem byłoby skupianie swojej uwagi jedynie na Leo Messim.
Szkoleniowiec naszych zachodnich sąsiadów oczekuje wyrównanego spotkania. Podobnego do tego z mundialu w Niemczech przed czterema laty. - Spotkanie będzie wymagało od zawodników wiele zdrowia. Spodziewam się ofensywnej gry z obu stron. Argentyna jest drużyną, która z premedytacją potrafi wykorzystać każdy błąd rywala. Oni są faworytem do zdobycia tytułu. Argentyna to nie tylko Leo Messi. ta drużyna ma w swoim składzie wielu innych znakomitych piłkarzy - scharakteryzował rywala Loew.

Trener Niemców ciepło wypowiedział się też o swoim vis a vis na ławce trenerskiej Diego Maradonie. Według szkoleniowca trzykrotnych mistrzów świata Maradona był piłkarskim geniuszem, ale trudno oceniać go jako selekcjonera. - Dobrze go nie znam, ale widząc to jak gra Argentyna oceniam go pozytywnie.

W ćwierćfinałowym pojedynku Loew nie będzie mógł jeszcze skorzystać z Cacau, który nadal narzeka na uraz i w środę nie trenował z resztą zespołu.

Argentyna trenuje rzuty karne »