RPA 2010. Carvalho: Bramka Villi padła po minimalnym spalonym

David Villa dał zwycięstwo swojej reprezentacji strzelając bramkę na 1:0 w 63. minucie meczu z Portugalią. Jak sugerują jednak powtórki, napastnik reprezentacji Hiszpanii mógł znajdować się na minimalnym spalonym. Podobnie twierdzi Ricardo Carvalho.
David Villa strzelił swoją 42. bramkę w reprezentacji w 63. minucie spotkania z Portugalią. Nowy nabytek Barcelony otrzymał otwierające drogę do bramki podanie od Xaviego i na raty pokonał bramkarza Eduardo.

Jak pokazują jednak powtórki, napastnik reprezentacji Hiszpanii mógł znajdować się na minimalnym spalonym. Villa ustawił się w linii z portugalskimi obrońcami, jednak wydaje się, że do podania Xaviego wystartował o ułamek sekundy za wcześnie. Sędzia boczny nie podniósł jednak chorągiewki.

Obrońca reprezentacji Portugalii Ricardo Carvalho zapytany przez dziennikarza po meczu, o to co poszło źle, odpowiedział:

- Co poszło źle? Przy bramce był minimalny spalony! - powiedział zdenerwowany.

Sędzią głównym meczu Hiszpanii z Portugalią był Argentyńczyk Hector Baldassi.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola