RPA 2010: Hiddink szokuje! "Paszport Ozila jest fałszywy!"

Holenderski trener reprezentacji Turcji Guus Hiddink poddał w wątpliwość "oryginalność" niemieckiego obywatelstwa Mesuta Ozila - donoszą zagraniczne serwisy goal.com i www.imscouting.com, a także media we Włoszech (m.in. Sportal.it i Tuttosport) i w Niemczech (Bild).
Jak podaje m.in. goal.com, holenderski trener reprezentacji Turcji Guus Hiddink zaszokował sportowych komentatorów stwierdzeniem, że bohater spotkania Niemcy - Ghana  » , Mesut Ozil gra w reprezentacji Niemiec na podstawie "sfałszowanego paszportu!"

Jeden z najbardziej uznanych trenerów świata - sześciokrotny mistrz Holandii, półfinalista mistrzostw świata w Korei i Japonii (z Koreą Południową), a także Euro 2008 (z Rosją) zapewniał, że ma wątpliwości czy Ozil powinien reprezentować Niemcy i nie ma na to wpływu nawet miejsce urodzenia gracza (niemieckie Gelsenkirchen).

Według goal.com powodem oskarżeń prawdopodobnie jest żal, którego do posiadającego tureckiego korzenie Ozila, nie kryje Holender. Niemiecki pomocnik odrzucił bowiem propozycję gry w tamtejszej reprezentacji, a teraz jest jednym z największych odkryć turnieju w RPA.

Okrzyknięty bohaterem spotkania z Ghaną piłkarz wcześniej występował w niemieckich młodzieżówkach. Był też najlepszym zawodnikiem niemieckiej kadry do lat 21, która w finale mistrzostw Europy pokonała w ubiegłym roku Anglię 4:0.

W seniorskiej reprezentacji Niemiec zadebiutował w 2009 roku, pierwszą bramkę zdobył w towarzyskim meczu z RPA, a pierwszego gola o punkty w niezwykle ważnym spotkaniu z Ghaną na trwających mistrzostwach.

Mesut Ozil został też wybrany najlepszym piłkarzem rundy jesiennej Bundesligi, dla Werderu zdobył już 13 bramek w 71 meczach. Wcześniej przez dwa sezony grał w swoim rodzinnym Gelsenkirchen - w Schalke. W 30 meczach gola nie zdobył.Więcej informacji o Ozilu na Sport.pl »