MŚ 2010. Rafael van der Vaart: Mamy wszelkie predyspozycje, żeby zostać Mistrzami Świata

W poniedziałek o godzinie 16:00 Holandia zagra w 1/8 finału mistrzostw świata ze Słowacją. Rafael van der Vaart przed meczem powiedział: - Jestem pod wrażeniem gry Słowaków, ale jeśli zagramy ?naszą piłkę?, rozniesiemy naszych przeciwników. Mamy wszelkie predyspozycje, żeby wygrać ten turniej - dodał. Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu na żywo, na Sport.pl, od godziny 16:00
- Bezsprzecznie, szanujemy Słowację. Razem z kolegami z drużyny obejrzeliśmy pierwszą połowę meczu z Włochami. Musze przyznać, że jestem pod wrażeniem gry Słowaków. Są bardzo silni fizycznie i grają dobry, zespołowy futbol. - powiedział pomocnik reprezentacji Holandii

- Musimy brać pod uwagę dyspozycję i postawę Słowaków, ale bądź my szczerzy, jeśli zagramy nasza piłkę, będziemy kontrolować grę, damy z siebie 100 %, to nie ma szans, żebyśmy przegrali. - ocenił szanse Oranje Van der Vaart.

- W obecnej fazie turnieju nie ma zmiłuj, przegrywasz mecz i kończysz przygodę z mundialem. Podczas gry w grupach, również czujemy presję, ale nie tak dużą jak teraz. Nikt z nas nie chce już wracać do domu - skomentował nastroje panujące w drużynie piłkarz Realu Madryt.

- Wszyscy mają nas za faworytów do tytułu Mistrza Świata, wszyscy w Holandii chcą, abyśmy wygrali ten turniej, my również tego pragniemy. Moim zdaniem mamy ku temu wszelkie podstawy. - powiedział na koniec fifa.com Van der Vaart.
Pole minowe Holandii