RPA 2010. Mueller dobił Anglię

Thomas Mueller w 67. i 70. minucie meczu z Anglią zdobył dla Niemiec trzecią i czwartą bramkę, czym dobił rywali. Dla młodego Niemca było to drugie i trzecie trafienie na turnieju w RPA. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Niemiec.
21-letni napastnik zagrał w reprezentacji dopiero po raz siódmy. Zdobył dotychczas pięć bramek, z czego dwie w meczu z Anglikami.

W 67. minucie Niemcy przeprowadzili błyskawiczną kontrę. Schweinsteiger podał do niekrytego Muellera, który wyszedł sam na sam z Jamesem. Napastnik Bayernu Monachium strzelił niemal prosto w rywala, ale James i tak przepuścił piłkę.

Trzy minuty później kolejna kontra. Wybicie spod bramki, piłka trafia do Ozila, ten przebiega całe boisko, podaje przed bramkę do Muellera, który z bliska nie daje szans Jamesowi.

Te dwa trafienia dobiły Anglików, odebrały im chęć walki. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla reprezentacji Niemiec, która awansowała tym samym do ćwierćfinału.

Thomas Mueller ma dopiero 21 lat. Jest wychowankiem Bayernu Monachium, w którego seniorskiej drużynie gra od 2008 roku. W 37. meczach dla Bawarczyków zdobył 13 bramek, a jego dobra forma została dostrzeżona przez szkoleniowca kadry - Joachima Loewa. Mueller od 2009 roku gra w pierwszej reprezentacji Niemiec.