MŚ 2010. Anglia zagra w meczu z Niemcami bez zmian, Schweinsteiger wyzdrowiał

Na mecz 1/8 finału trener Fabio Capello desygnuje do gry tą sama jedenastkę, która pokonała 1:0 Słowenię. Wbrew wcześniejszym doniesieniom w pierwszym składzie reprezentacji Niemiec wystąpi Bastian Schweinsteiger.
Piłkarz Bayernu w ostatnim grupowym meczu z Ghaną doznał kontuzji uda i opuścił boisko w trakcie spotkania. Lekarze ekipy trzykrotnych mistrzów świata uważali, że doprowadzenie zawodnika do pełni sprawności będzie prawie niemożliwe. Tymczasem Schweinsteiger zagra z Anglikami od pierwszych minut.

Do składu wraca Miroslav Llose, który z Ghaną pauzował za czerwoną kartkę. W wyjściowej jedenastce nie zobaczymy natomiast Cacau. Piłkarz Stuttgartu zmaga się z kontuzją mięsni brzucha.

Żadnych zmian nie będzie natoias w ekipie angielskiej. W pierwszym składzie u boku Johna Terry'ego zagra więc Matthew Upson pomimo, że do ekipy powraca Jaimie Carragher, który w ostatnim spotkaniu pauzował z powodu żółtych kartek. Oprócz nich w linii obrony zobaczymy również Glenna Johnsona i Ashley'a Cole'a.

Od pierwszych minut na placu gry partnerem w ataku Wayne'a Rooney'a będzie Jermaine Defoe. Capello już chyba na dobre zaufował napastnikowi Toottenhamu , który w pierwszych meczach siedział na ławce na rzecz Emile'a Heskey'a. Z kolei Rooney pojawi się na boisku mimo, że w pojedynku ze Słowenią nabawił się kontuzji kostki i jego niedzielny występ stał pod znakiem zapytania.

Skład Anglików
James - Johnson, A. Cole, Terry, Upson, Milner, Gerrard, Barry, Lampard, Rooney, Defoe

Skład Niemców


Neuer, Lahm, Friedrich, Mertesacker, Boateng, Mueller, Sami Khedira, Schweinsteiger, Podolski, Ozil, Klose