RPA 2010. Zabezpieczenie Julio Cesara zgodne z przepisami FIFA

Sztab reprezentacji Brazylii zaprzeczył, że zabezpieczenie pleców, którego używa bramkarz Julio Cesar zawiera nielegalne elementy. - - Przed każdym meczem sprawdza sprzęt, którego używają piłkarze i nie było żadnych zastrzeżeń - powiedział rzecznik reprezentacji Rodrigo Pavia.
Julio Cesar - mecze, statystyki, ciekawostki »

Gdy w 60. minucie meczu z Portugalią Julio Cesar zderzył się z Meirelesem w swoim polu karnym, cała Brazylia zamarła. Bramkarz trzymał się za plecy, szybko pomocy udzielili mu lekarze reprezentacji. Kibicom i telewidzom ukazała się przedziwna konstrukcja bandaży i usztywniaczy, która chroni kontuzjowane plecy Cesara.

Od razu wywołało to dyskusję, czy bramkarz odczuwa jeszcze skutki odniesionej przed rozpoczęciem mundialu kontuzji w towarzyskim spotkaniu z reprezentacją Zimbabwe. Bramkarz powiedział tuż po meczu, że gra w specjalnym zabezpieczeniu daje mu więcej pewności siebie, a z jego plecami jest wszystko w porządku.

Pojawiły się też wątpliwości, czy wszystkie elementy specjalnej konstrukcji na plecach są zgodne z przepisami, czy czasem nie zawiera on niezgodnych z przepisami lub też niebezpiecznych elementów, np. wykonanych z metalu.

- Jedyną metalową częścią są zapięcia. To normalny pas, taki sam Julio Cesar używał przez ostatnie dwa lata, daje mu to więcej pewności w grze - powiedział Rodrigo Pavia, rzecznik reprezentacji Brazylii.

- Przed każdym meczem sprawdza sprzęt, którego używają piłkarze i nie było żadnych zastrzeżeń co do zabezpieczenia naszego bramkarza - dodał.

Zobacz zdjęcia zabezpieczenia pleców Julio Cesara »