RPA 2010: Trener Urugwaju: Drugi gol Luisa Suareza był naprawdę niesamowity

Rywale pokazali wielki futbol, więc tym bardziej doceniamy dzisiejsze zwycięstwo. W końcówce spotkania, mimo zmęczenia, moi piłkarze pokazali charakter i klasę - powiedział po awansie do ćwierćfinału trener Urugwaju Oscar Tabarez.
Oscar Tabarez (trener reprezentacji Urugwaju): Urugwaj ma tylko trzy miliony mieszkańców, wiele lat czekaliśmy na podobny sukces. To był dla nas bardzo trudny mecz. Rywale pokazali wielki futbol, więc tym bardziej doceniamy dzisiejsze zwycięstwo. W końcówce spotkania, mimo zmęczenia, moi piłkarze pokazali charakter i klasę. Drugi gol Luisa Suareza był naprawdę niesamowity. Chwilami dopisywało nam szczęście, ale taki jest futbol.

Huh Jung-Moo (trener reprezentacji Korei Płd.): Moi zawodnicy dali z siebie wszystko, w drugiej połowie wyraźnie dominowali na boisku. Gratuluję im dzielnej postawy. Stworzyliśmy wiele dogodnych sytuacji, jednak szczęście było po stronie rywali. W niektórych elementach gry nie prezentujemy jeszcze światowego poziomu, ale z każdym rokiem jest coraz lepiej.

Luis Suarez (napastnik reprezentacji Urugwaju): To jest chwila, o jakiej marzyłem przez całe życie. Mogę sobie wyobrazić, co będzie się działo po powrocie do Urugwaju. Nasi wspaniali kibice zasłużyli na sukcesy, zawsze wspaniale nas dopingowali i wspierali.

Czytaj więcej o meczu Urugwaj - Korea Płd. 2:1 »