RPA 2010. Luis Suarez wychodzi z cienia Forlana

Gwiazda Luisa Suareza miała rozbłysnąć pełnym blaskiem na mundialu w RPA. W fazie grupowej 23-latek był w cieniu swojego partnera z ataku - Diego Forlana. W meczu 1/8 finału gole Suareza dały Urugwajowi awans do kolejnej rundy.
1
Luis Suarez - ciekawostki, informacje, mecze »

Suarez w 8. minucie zdobył pierwszego gola w tym meczu. Po błędzie bramkarza Korei Południowej piłka spadła wprost pod nogi Suareza, który strzelił do pustej bramki.

Suarez mógł jeszcze przed przerwą zapisać na swoim koncie dwie kolejne bramki, ale dwukrotnie sędzia sygnalizował pozycję spaloną. Jak pokazały powtórki - dwa razy się pomylił.

W 80 minucie napastnik Ajaxu Amseterdam zdobył swoją najważniejszą bramkę w karierze i jeden z najpiękniejszych goli mundialu. Forlan dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę wybili Koreańczycy, ale przejął ją Suarez. Minął jednego obrońcę, po czym kapitalnie uderzył. Lekko podkręcona piłką trafiła w słupek i wpadła do siatki. Ten gol dał Urugwajowi pierwszy od 40 lat ćwierćfinał piłkarskich mistrzostw świata, a Suarez z trzema bramkami stał się współliderem klasyfikacji strzelców.

- Gdy strzelałem zwycięskiego gola, poczułem się fenomenalnie. To radość nie do opisania. Ledwie mogłem w to uwierzyć - mówi tuż po meczu bohater Urugwaju.

Afrykański mundial zdaniem wielu miał należeć właśnie do Suareza, ale w pierwszej rundzie 23-letni napastnik Ajaxu Amsterdam był w cieniu swojego bardziej znanego partnera z ataku - Diego Forlana. W meczach grupowych Suarez strzelił tylko jedną bramkę - w ostatnim meczu grupowym z Meksykiem (1:0), gdy obie drużyny były już niemal pewne awansu.

Suarez od trzech lat jest zawodnikiem Ajaxu - to w Holandii wyrobił sobie nazwisko. W styczniu tego roku o napastnika Urugwaju biły się Chelsea, Manchester i Barcelona, ale piłkarz zdecydował się przedłużyć umowę z klubem z Amsterdamu. Obecnie jego wartość szacowana jest na około 30 mln euro.