MŚ 2010. "Arrivederci, Włosi! Wyrzuciliśmy mistrzów!"

Niesamowite rozstrzygnięcie meczu Słowacji z Włochami spowodowało prawdziwe szaleństwo w ojczyźnie piłkarzy Vladimira Weissa. Słowacy wygrali 3:2, dzięki czemu ich debiutancki występ na mundialu trwa dalej. Ciągle czekają na rywala w 1/8 finału, którym najprawdopodobniej będzie Holandia.
Emocje w spotkaniu Włochów ze Słowakami trwały do samego końca. Przy stanie 3:1 dla Słowacji piłkarze z Półwyspu Apenińskiego potrzebowali aż dwóch goli by awansować. W 90 minucie Quagiarella oddał piękny strzał z dystansu i zdobył kontaktową bramkę, ale dalszy szturm Włochów nie przyniósł oczekiwanego skutku. STRONA MECZU

"Słowacja zagra w czwartej rundzie po świetnym zwycięstwie nad Włochami"

- To dopiero pierwszy występ Słowacji na mistrzostwach świata, ale reprezentacji od razu udało się zakwalifikować do czwartej rundy turnieju. Słowaccy piłkarze pokonali Włochy 3:2 i dzięki temu sensacyjnemu zwycięstwu wyszli z grupy. Mistrzowie świata z 2006 roku już teraz żegnają się z mundialem - pisze "Dziennik Sport"."Nasi piłkarze pokonali Włochów i grają dalej"

- Słowacka reprezentacja narodowa sprawiła dużą niespodziankę i wygrała 3:2 z drużyą Włoch. Nasi piłkarze nie tylko ograli najlepszą drużynę globu sprzed czterech lat, ale też awansowali do czołowej szesnastki tegorocznego turnieju - pisze "Dziennik SME".

"Niemożliwe stało się możliwe, Słowacja w czwartej rundzie!"

- Arrivederci, Włosi! Wyrzuciliśmy mistrzów świata z mundialu! - rozpoczyna swoją relację "CAS". - Nasza reprezentacja narodowa wzięła udział w jednym z największych spektakli tego turnieju.

"Fantastycznie! Słowacja ogrywa Włochy i awansuje!"

Sensacyjny triumf reprezentacji Słowacji nad Włochami. Nasi piłkarze wygrali 3:2 i wyrzucili wielkich mistrzów z mundialu, tak samo jak Republika Południowej Afryki wyeliminowała rywali Włochów z ostatniego finału MŚ - Francję - relacjonuje "Futbal Pravda".

Fatalni Włosi. Słowacy jak Polacy, tylko w lepszej sytuacji

"Mamma mia! Czy Włochów czeka takie samo powitanie jak w 1966 roku. Jeśli tak to lepiej, żeby przygotowali sobie zapas chusteczek do obtarcia twarzy i ubrań..." - pisze na blogu komentując odpadnięcie Włochów dziennikarz Gazety Wyborczej Paweł Czado. Słowacy w podobnej sytuacji jak Polacy osiem lat temu wygrali ostatni mecz w grupie. Zwycięstwo dało im awans. Czytaj całość na Sport.pl.

Trener Słowacji: Byłem szczęśliwszy tylko w dniu urodzin mojego syna

W końcówce zrobiło się nerwowo, bo Włosi mocno przycisnęli, ale to my gramy dalej - mówił po zwycięstwie nad Włochami 3:2 i awansie do 1/8 finału trener reprezentacji Słowacji Vladimir Weiss. Czytaj całość na Sport.pl.

Włosi odpadają jak Francja osiem lat temu

Włosi podzielili los Francuzów nie tylko dla tego, ze nie zagrają już na mundialu w RPA. Będąc mistrzami świata odpadają po rundzie grupowej tak jak Francuzi osiem lat temu. Czytaj całość na Sport.pl.

Mistrz i wicemistrz odpadają po raz pierwszy już po fazie grupowej

Po raz pierwszy w historii zdarzyło się tak, że zarówno mistrz jak i wicemistrz świata nie wyszedł z grupy w pierwszej rundzie następnego mundialu. Z turniejem w RPA pożegnali się mistrzowie Włosi i wicemistrzowie Francuzi. Czytaj całość na Sport.pl.

Gdy strzela Słowacja, to trafia Vittek

Bez napastnika Ankaragucu Słowacja byłby bezzębna. Do momentu strzelenia gola Słowacy oddali w całym turnieju cztery celne strzały. Trzy z nich były autorstwa Vittka. Dwa zamienił na gola. W drugiej połowie strzelił Włochom drugiego gola. Razem z Gonazalo Higuainem jest współliderem klasyfikacji strzelców. Czytaj całość na Sport.pl.

Paragwaj zachwycony awansem, ale niezadowolony z gry »