RPA 2010: Niemcy vs Anglia, czyli światowy klasyk oczami dziennikarzy

"Misja wypełniona", "Starcie odwiecznych rywali", "Mamy więcej powera niż Anglicy", "Przygotujmy się na niemiecką maszynę" - tak brytyjska i niemiecka prasa przygotowuje się do piłkarskiego klasyku w 1/16 mistrzostw w RPA, w którym Niemcy spotkają się z Anglią.
- Szkoda, że jedna bardzo dobra drużyna odpadnie już teraz. Anglia ma pecha, że trafia na Niemcy powiedział Sport.pl napastnik reprezentacji Niemiec Lukas Podolski.  »

Obawy te zdają się podzielać brytyjscy dziennikarze. Independent komentując słowa trenera Anglików Fabio Capello, który z optymizmem stwierdza, że jego drużyna "pozbyła się czynnika strachu", pyta ironicznie: "Czy Capello wie, że następni są Niemcy?".

Guardian z ulgą odnotowuje wykonanie planu minimum i ostrzega przed Niemcami. Przypomina też, że Anglicy byli bliscy powtórzenia "haniebnego" mundialu z 1958 roku", kiedy to jak dotąd ostatni raz nie wyszli z grupy. Internetowe wydanie gazety ponadto przypomina piłkarskie starcia "starych wrogów". Szczególnie to z 2001 roku. Wówczas Anglicy na Stadionie Olimpijskim w Monachium roznieśli, jak ujmuje to Guardian, "pewnych siebie gospodarzy" 5:1, a hat - trickiem popisał się Michael Owen.

Dziewięć lat temu bohaterem Anglików był Owen. Czy tym razem zostanie nim Rooney? Jak donosi Sportinglife.com to właśnie "eksplozji jego formy" najbardziej obawiają się Niemcy. Serwis cytuje też Joachima Lowa, który przestrzega: - Rooney może nie był dotychczas "wielkim pistoletem", ale trzeba pamiętać, że może wystrzelić w każdej chwili. Jestem pewien, że napsuje naszej obronie sporo krwi.

Pozostałe gazety i serwisy na Wyspach także żyją spotkaniem z Niemcami. Sky News mecz nazywa starciem odwiecznych rywali, a Sportinglife.com "klasykiem". Z kolei "The Sun" mobilizuje: "Przygotujmy się na niemiecką maszynę wojenną"

Także niemieccy dziennikarze z niecierpliwością oczekują najciekawszego spotkania 1/16 mundialu. "Znów Anglia" - konstatuje Die Welt. Przypomina, że to będzie piąte starcie obu drużyn na mistrzostwach świata. "to prawdziwy piłkarski klasyk" - przekonuje dziennikarz niemieckiej gazety.

Sueddeutsche obawia się o zdrowie Bastiana Schweinsteigera, który narzeka na uraz, a Bild optymistycznie stwierdza" Mamy więcej energii niż Anglicy!". Co według gazety jest największą siłą Anglików? To, że dla Frank Lamparda, Stevena Gerrarda i Johna Terry`ego, jest to ostatnia szansa w ich karierze na zwycięstwo w mistrzostwach. A na nie Anglia czekała od 1966 roku!

Jednak mimo wszystko wg "Bilda" Anglicy mają niewielkie szanse na zwycięstwo z Niemcami w tym piłkarskim klasyku. Powód? Anglicy są zmęczeni, w Premier League gra się znacznie więcej niż w Bundeslidze, do tego dochodzą puchary. Niemcy mają więcej "powera" - przekonuje "Bild".Niemcy wygrywają i grają dalej »