RPA 2010. Niemiecka prasa: Ozil kupił bilet do 1/8 finału.

Niemcy pokonały Ghanę po fantastycznej bramce Mesuta Ozila i awansowały do kolejnej rundy MŚ. ?Niemcy zdali pierwszy poważny egzamin na tym turnieju? - pisze po tym meczu niemiecka prasa.
Niemcy jeszcze przed meczem z Ghaną kupili bilety powrotne do domu. Będą musieli je przebukować, bo jak pisze po tym meczu "Sueddeutsche Zeitung" "Ozil kupił Niemcom bilet do 18 finału".

"Niemcy zdali pierwszy poważny egzamin na tym turnieju. Przeciwko artystom defensywy musieli się naprawdę natrudzić, by zdobyć upragnioną bramkę" - pisze po tym meczu "Frankfurter Allgemeine Zaitung.

"Powalczyli, drżeli o wynik, ale przy odrobinie szczęścia awansowali do 1/8 finału" - pisze "Sport Bild". Gazeta przypomina, że to 17. kolejny awans Niemców do drugiej rundy mistrzostw świata. "Bramka Ozila nie uśpiła czujności Niemców, a debiutant na MŚ Jerome Boateng uchronił nas przed remisem"

"Ozil otwiera bramę!" - cieszy się prestiżowy magazyn "Kicker" i wyróżnia trzech bohaterów - strzelca bramki Ozila, a także Schweinsteigera oraz Khedirę.

"Niemcy uniknęli historycznego blamażu. Dzięki zwycięstwu przeciwko Ghanie jako lider grupy awansuje do 1/8 finału" - czytamy w "Die Welt".Czytaj więcej o meczu Ghana - Niemcy »