Sport.pl

MŚ 2010. France Football: Skończyli na dnie

?Skończyli na dnie? - to odnoszący się do porażki Francuzów na MŚ tytuł z serwisu internetowego France Football. Media nie zostawiają suchej nitki na reprezentacji, która zajęła ostatnie miejsce w grupie A.
1 : 2
Informacje
Mistrzostwa Świata 2010 - Grupa A
Wtorek 22.06.2010 godzina 16:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Francja
1
RPA
2
Informacje o Francji na MŚ na Sport.pl »

"Piłkarze, zajmujący się przez ostatnie tygodnie podziałami na separatystów prowokujących bojkot treningu i donosicieli, których intensywnie szukano, najzwyczajniej zapomnieli jak się gra w piłkę. Byli fatalnie przygotowani fizycznie i psychicznie. Mieli problemy z postawieniem jednej stopy za drugą" - podsumowuje występ Francuzów w przegranym 1:2 meczu z RPA France Football. "Raymond Domenech nie wahał się przed radykalnymi zmianami w swoim ostatnim meczu z kadrą. Za późno. Przed meczem zapowiadał, że wszystko będzie działało dobrze. Jak było - widzieliśmy" - dodaje serwis. Cytowany przez France Footbal wiceprezes francuskiej federacji Gervais Martel sprawę podsumował krótko: - To katastrofa. Wpadliśmy w kupę i musimy z niej wyjść.

"Podróż do wrót piekieł" - tytułuje serwis L'Equipe zbiór najciekawszych wpisów internautów po porażce z RPA. "Całe szczęście nie musimy już kibicować tej drużynie. Odpadli i na to zasłużyli. Zespół nie miał duszy. Na boisku zaprezentowali farsę" - pisze jeden z nich. - Nie rozumiem tego co się stało. Ale bardziej żałuję tego co stało się w ten weekend - mówi, cytowany przez L'Equipe, szef francuskiej federacji Jean-Pierre Escalettes, nawiązując do kłótni we francuskiej ekipie. - Francuska piłka przyniosła wstyd naszemu krajowi - dodał.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca » i Michała Pola »


Więcej o: