Mundial 2010. Tiago Mendes, czyli najlepszy zawodnik meczu

Portugalczycy rozgromili Koreę Północną 7:0 w swoim drugim meczu na mundialu w RPA. Walnie przyczynił się do tego pomocnik Tiago Mendes, który zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę.

Mecz Portugalii z Koreą Północną wzbudził wiele emocji. Raz, że wspaniałą walkę o gola stoczył Cristiano Ronaldo , a dwa, że końcowy rezultat jest jednym z najwyższych w historii mundialu.

Nie byłoby jednak tak okazałego zwycięstwa, gdyby nie wspaniała postawa pomocnika Tiago Mendesa, 29-letniego gracza Atletico Madryt (do Hiszpanii wypożyczony jest z Juventusu Turyn). Portugalczyk dwukrotnie pokonał bramkarza rywali - w 60. oraz 89. minucie, a także zaliczył asystę przy otwierającej wynik bramce Meirelesa w 29. minucie.

Co ciekawe, Tiago od 2002 roku w 50. meczach w kadrze narodowej strzelił tylko jednego gola, teraz więc poprawił swoje statystyki o 200%.

Portugalczyk jest aktualnie graczem Atletico Madryt. W minionym sezonie, w 18. meczach ligowych, trafił do siatki rywali dwa razy. Do Hiszpanii pomocnik trafił z Juventusu Turyn na zasadach wypożyczenia.

Wcześniej 29-latek bronił barw wielu wspaniałych europejskich klubów. Rozpoczynał karierę w ojczyźnie - najpierw grał w Sportingu Braga, potem w Benfice Lizbona. Stamtąd przeszedł do Chelsea Londyn (bronił jej barw w latach 2004 - 2005), a potem do Olympique Lyon (2005 - 2007). Z Francji przeniósł się właśnie do Juventusu.