MŚ 2010. Ronaldo doczekał się gola w kadrze

Portugalia rozgromiła w swoim drugim meczu na mundialu w RPA Koreę Północną 7:0. Bardzo dobry mecz rozegrał gwiazdor Realu Madryt i reprezentacji - Cristiano Ronaldo, jednak na gola czekał aż do 87. minuty. Walka Portugalczyka o to trafienie była w pewnym momencie najbardziej emocjonującym aspektem tego jednostronnego spotkania. Poprzednio bowiem Ronaldo w kadrze trafił w lutym 2009 roku.

Korea Północna rozgromiona. Relacja ?

Ostatni raz Ronaldo w reprezentacji trafił 11 lutego 2009 roku w towarzyskim meczu z reprezentacją Finlandii. W całej karierze, łącznie z dzisiejszym spotkaniem, strzelił 23 gole w 74. meczach, ale niezbyt okazale wygląda ten dorobek w porównaniu z dokonaniami Ronaldo w klubie. W minionym sezonie Portugalczyk zdobył dla Realu 33 gole w 35. spotkaniach.

Ronaldo regularnie zawodzi jednak na wielkich turniejach. W eliminacjach do mundialu w RPA nie trafił ani razu!

W meczu z Koreą Północną Ronaldo od początku był bardzo aktywny, ostrzeliwał bramkę rywali, ale albo trafiał w poprzeczkę, albo na jego drodze stawał bramkarz rywali. Koledzy trafiali zaś jak na zawołanie, jedna bramka padła nawet po asyście Ronaldo.

Realizator tego jednostronnego spotkania pod koniec meczu walkę Ronaldo o gola uczynił głównym tematem transmisji. Co chwila pokazywał zbliżenie twarzy Portugalczyka, który po kolejnych nieudanych próbach śmiał się sam z siebie, z własnej bezradności. Ronaldo nie ustawał jednak w dążeniach, wciąż zaciekle atakował, ale piłka nie chciała wpaść do bramki.

Wreszcie jednak Ronaldo przełamał niemoc. W 87. minucie wpadł w pole karne, przypadkowo podbił piłkę nad bramkarzem, ta trafiła Ronaldo w głowę, odbiła się od ziemi i wylądowała tuż obok niego. Portugalczyk z bliska, na pustą bramkę, strzelił upragnionego gola. Po czym uniósł ręce w geście triumfu i głęboko odetchnął - udało się.

Portugalia wygrała ostatecznie z reprezentacją Korei 7:0, co jest jednym z najwyższych wyników w historii mundialu.