MŚ 2010. Trener Holandii: Robben sam zdecyduje, czy zagra

Szkoleniowiec reprezentacji Holandii Bert van Marwijk powiedział, że zezwoli Arjenowi Robbenowi, by ten sam podjął decyzję, czy zagra w ostatnim meczu grupy E - z Kamerunem. Gwiazdor drużyny ?Oranje? doznał kontuzji w ostatnim sparingu przed mundialem - z Węgrami i na boiskach RPA jeszcze nie wystąpił.
Wszystko o Arjenie Robbenie znajdziesz na Sport.pl »

- Mam zamiar pozostawić decyzję jemu samemu. On zna swoje ciało najlepiej i da mi znać, gdy będzie gotowy do gry - powiedział były trener Borussii Dortmund i Feyenordu Rotterdam. - Może zagrać już w następnym meczu, ale równie dobrze może to nastąpić dopiero w fazie pucharowej. To on musi podjąć decyzję - dodał.

Piłkarz Bayernu Monachium odniósł kontuzję ścięgna udowego w wygranym 6:1 meczu z Węgrami, jaki odbył się amsterdamskiej Arenie. Zanim skrzydłowy opuścił boisko zdążył jeszcze strzelić dwie bramki. Na mundialu nie zagrał, ale mimo to Holandia wygrała dwa mecze - z Danią oraz Japonią i została pierwszą drużyną, która zapewniła sobie wyjście z grupy.

Robben wziął już udział w dwóch pełnych sesjach treningowych w ciągu ostatnich trzech dni i pojawiła się szansa, że będzie mógł zagrać już z Kamerunem. Mecz ten odbędzie się w czwartek 24 czerwca.

Holendrzy wygrali z Japonią - przeciętni, ale skuteczni »