MŚ 2010. Pierwszy gol Greków na mistrzostwach świata

Czterdziesta czwarta minuta meczu z Nigerią zapisała się w historii greckiego futbolu. Wówczas to Dimitris Salpigidis strzelił pierwszą bramkę w historii występów drużyny Hellady na Mistrzostwach Świata. Był to gol wyrównujący, gdyż już wcześniej "Super Orłom" prowadzenie dał Kalu Uche. Ostatecznie Grecja wygrała 2:1.
Wszystko o greckim bohaterze znajdziesz na Sport.pl »

Pierwsza bramka dla Greków w historii występów na mundialach padła po wrzutce w pole karne, gdzie Kostas Katsouranis wycofał do Salpigidisa, a ten mocno uderzył na bramkę. Piłka odbiła się jeszcze od nogi Lukmana Haruny, czym kompletnie zmyliła Vincenta Enyeamę.

Bramkarz Nigerii rozgrywał bardzo dobre zawody aż do 71. minuty, kiedy to popełnił fatalny błąd dający Grekom drugiego gola. Wypuścił z rąk piłkę po strzale Alexandrosa Tziolisa, a skuteczną dobitką popisał się Vasilis Torosidis.

Grecy strzelili pierwszego gola dopiero w swoim piątym meczu na Mistrzostwach Świata. Wcześniej brali udział tylko w jednym mundialu - w 1994 roku w USA nie zdołali jednak trafić do siatki, tracąc przy tym aż dziesięć bramek. Przegrali kolejno 0:4 z Argentyną, 0:4 z Bułgarią i 0:2 z... Nigerią.

W swoim pierwszym meczu w RPA, mistrzowie Europy z 2004 roku uzyskali identyczny rezultat jak w ostatnim spotkaniu w USA. Przegrali 0:2 z Koreą Południową, która wyraźnie dominowała nad ekipą Hellady.

Relacja minuta po minucie z meczu Grecja-Nigeria - Z czuba i na żywo »