RPA 2010. Gonzalo Higuain liderem klasyfikacji strzelców

Argentyńczyk Gonzalo Higuain zdobył pierwszego hat-tricka na mundialu od ośmiu lat! Napastnik Realu Madryt trzykrotnie pokonał bramkarza Korei Południowej i objął pozycję lidera w klasyfikacji strzelców.
Wszystkie statystyki i informacje o Gonzalo Higuainie »

Pierwszą bramkę dla Argentyny zdobył po samobójczym strzale Park Chu-Young, ale kolejne to dzieło bramkostrzelnego napastnika Realu. W 33. minucie pośrodkowaniu Rodrigueza, Burdisso przedłużył piłkę głową, a Higuain niepilnowany strzelił obok bramkarza. Pierwsza połowa skonczyła się rezultatem 2:1.

W drugiej bramki zdobywał już tylko Higuain. W 77. minucie Messi dwukrotnie strzelał na bramkę, Za pierwszym razem obronił Sung-Ryong, a po poprawce gwiazdy Barcelony piłka uderzyła w słupek i trafiła pod nogi Higuaina, który wpakował ją do bramki. Trzy minuty później Messi lekką podcinką podał do Aguero, który równie ładnie odegrał do Higuaina. Napastnik Realu głową zdobył swoją trzecią bramkę w meczu. Dwie minuty później zszedł z boiska zmieniony przez Mario Bolattiego.

Trzy bramki Higuaina dadzą mu prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców mundialu. Wyprzedzi Diego Forlana, który w środę dwukrotnie pokonał bramkarza RPA.

Poprzedniego hat-tricka na mundialu zdobył Pedro Pauleta w meczu z Polską w 2002 roku na mundialu w Korei i Japonii.

Trwa mundial! Śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku »