RPA 2010. Buffon znów nie trenował. Nie zagra do końca mundialu?

Gianluigi Buffon opuścił środowy trening reprezentacji Włoch. Bramkarz udał się do szpitala na specjalistyczne testy, które mają dać odpowiedź na pytanie, czy możliwy będzie jego dalszy udział w mundialu.

Przewlekła kontuzja pleców 32-letniago golkipera dała o sobie znać w pierwszej połowie meczu Włochy - Paragwaj. W przerwie, narzekającego na ból Buffona zmienił Federico Marchetti. Obrońcy tytułu nie zachwycili, zdobywając zaledwie punkt (mecz zakończył się remisem 1:1).

Etatowy bramkarz reprezentacji Marcelo Lippiego miał nadzieję wrócić do zajęć już po dwóch dniach. Sztab mistrzów świata wydał jednak oświadczenie, w którym zaznacza, że na dzień dzisiejszy nie można stwierdzić, kiedy Buffon będzie mógł wznowić treningi. Rzecznik prasowy Włochów powiedział, że być może jeszcze w środę podane zostaną dalsze informacje. Wiele zależy od wyników testów, którym poddawany jest obecnie zawodnik.

Wszystko wskazuje na to, że w niedzielnym meczu przeciwko Nowej Zelandii w bramce Włoch od pierwszej minuty stanie niedoświadczony bramkarz Cagliari Federico Marchetti. Media spekulują, że Buffona może zabraknąć również w ostatnim spotkaniu grupowym ze Słowacją. Nie wyklucza się też najgorszego scenariusza, w którym bohater mistrzowskiej drużyny z 2006 roku miałby nie wystąpić już w żadnym meczu do końca turnieju.