Mundial 2010. Wzrokiem za piłkarzem: Deco w meczu z WKS

0 : 0
Informacje
Mistrzostwa Świata 2010 - Grupa G
Wtorek 15.06.2010 godzina 16:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
WKS
0
Portugalia
0
Eksperci, także w TVP, byli zgodni - Deco opuszcza już okręt światowej piłki. Brazylijczyk adoptowany przez Portugalczyków ma 33 lata i powoli, z gwiazdy zwycięskiego Porto i Barcelony, staje się emerytem.
- Chcę być bliżej dzieci - tłumaczył w marcu, chęć gry w zamorskiej ojczyźnie, w Corinthians. To zakrawa na - nawet nie lekką - hipokryzję.

Anderson Luis de Souza (Deco) nie wzbudza może pisku, jaki dało się słyszeć nawet w Port Elizabeth przy dojściach do piłki Cristiano Ronaldo, ale i tak niezłe z niego ziółko. W 1997 roku przywiózł do Europy narzeczoną, z którą po bożemu po ślubie miał dwójkę potomstwa. Zostawił ją jednak dla poznanej na imprezie piękności z Brazylii, ale gdy była w ciąży z drugim dzieckiem, uprawiał w Londynie grupowy seks z prostytutkami.

Piąte dziecko - z kolejną pięknością, tym razem z Barcelony - było w drodze podczas orzekania drugiego rozwodu, ale obecnie Deco - wiadomość niesprawdzona - znów jest wolny. Może dlatego właśnie - podczas niedawnego zgrupowania reprezentacji - dzwoniła do niego spanikowana druga żona, bo podczas koncertu Hannah Montany zgubiła na kilka godzin ich pięcioletnią córkę. A miała szeroki wybór w książce telefonicznej, bo od rozwodu zdążyła już zapoznać się z ramionami kolegi piłkarza Fernando Couto i piosenkarzem-pięknisiem Angelico. O tym wszystkim można przeczytać ze szczegółami nawet w wietnamskim brukowcu "Tin Tien Tao".

W tym bałaganie mógł się zacząć gubić nawet sam Deco, więc przytłoczony ciężarem życia osobistego podczas 62 minut gry we wtorkowe popołudnie nie olśnił. Nie popisywał się jednak młynkami nad piłką, nie tracił jej i grał dość produktywnie do przodu. Wobec mocno cofniętej strefy z Wybrzeża Kości Słoniowej potrafił się wycofać i rozegrać piłkę. Po jego zagraniu w 58. minucie do strzału doszedł Liedson, ale gola nie było.

Porównując grę Deco z tą sprzed kilku lat, łatwo zauważyć jedną różnicę - niekoniecznie z jego winy. Portugalczycy zawsze mieli mnóstwo groźnych rożnych i wolnych, które wykonywał właśnie mierzący 173 cm Deco. Z WKS miał tylko jeden rożny i jeden wolny z dobrego miejsca do wrzutki. Portugalska chęć do gry skrzydłami gdzieś zniknęła.

W Brazylii Deco prowadzi z ojcem szkółkę piłkarską. Nie ma wyjścia - musi lubić dzieci.

Deco w meczu z WKS

Minuty: 62

Strzały: brak

Podania celne do przodu: 12 (7 na połowie ataku), w tym jedno 1 długie

Podania celne do tyłu: 12 (8), w tym jedno kluczowe - do strzału Liedsona

Dośrodkowania: 3 próby, 2 niecelne, 1 celne

Straty piłki: 8 (5)

Piłki przechwycone: 4 (2)

Piłki wybite : 1 (0)

Faule: 0

Faulowany: 4

Zawodnicy ograni dryblingiem: 2

Czytaj więcej o meczu WKS - Portugalia »